Великий сімейний юридичний довідник у питаннях і відповідях. О. М. Сичов. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: О. М. Сичов
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Юриспруденция, право
Год издания: 2015
isbn: 978-966-14-8962-1, 9789661489638
Скачать книгу
у будь-який момент і у третьої сторони, яка мусить працювати через представника, немає ніяких гарантій, що довіреність на момент підписання є дійсною. Адже якщо в майбутньому сторона, від якої було надано представника, відмовиться від виконання договору, мотивуючи це тим, що представник не мав повноважень, а довіреність буде вже скасовано, наслідки можуть бути просто жахливими – починаючи від просто збитків, якщо це непорозуміння, і завершуючи кримінальним переслідуванням, якщо використання такого способу було зроблено з метою «плану Б» для невиконання обов’язку за договором. Щоправда, у другому випадку закон на боці третьої особи, який зазначає, що права та обов’язки щодо третіх осіб, що виникли внаслідок вчинення правочину представником до того, як він довідався або міг довідатися про скасування довіреності, зберігають чинність для особи, яка видала довіреність, та її правонаступників. Це правило не застосовують, якщо третя особа знала або могла знати, що дія довіреності припинилася. При цьому на практиці поняття «могла знати» трактують настільки широко, що якщо дуже захотіти, то цілком можна створити умови, коли буде здаватися, що третя особа могла знати, ніби дія довіреності припинилася. Тому радимо ретельно перевіряти повноваження та представників і мінімізувати важливі правочини, укладені через них.

      Якою буває форма довіреності?

      Форма довіреності повинна відповідати формі, у якій відповідно до закону має вчинятися правочин.

      Тому, видаючи довіреність, слід проаналізувати, чи не встановлена спеціальна форма для подібного правочину.

      З відомих прикладів можна навести правочини щодо нерухомості, які мають бути нотаріально посвідчені, тому ця довіреність також має бути нотаріально посвідчена.

      Довіреність, що видають у порядку передоручення, підлягає нотаріальному посвідченню.

      Чи можна видати довіреність усно?

      Логічно припустити, що якщо правочин можуть вчиняти усно, то й довіреність можна надати усно. Але це не так. Закон справедливо встановлює обмеження, виходячи з якого довіреність може бути видана лише в письмовій формі.

      Чи може ще хтось посвідчувати довіреність, окрім нотаріуса?

      Довіреність військовослужбовця або іншої особи, яка перебуває на лікуванні у шпиталі, санаторії та іншому військово-лікувальному закладі, може бути посвідчена начальником цього закладу, його заступником з медичної частини, старшим або черговим лікарем.

      Довіреність військовослужбовця, а в пунктах дислокації військової частини, з’єднання, установи, військово-навчального закладу, де немає нотаріуса чи органу, що вчиняє нотаріальні дії, також довіреність працівника, члена його сім’ї і члена сім’ї військовослужбовця може бути посвідчена командиром (начальником) цих частини, з’єднання, установи або закладу.

      Довіреність особи, яку тримають в установі виконання покарань чи слідчому ізоляторі,