Великий сімейний юридичний довідник у питаннях і відповідях. О. М. Сичов. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: О. М. Сичов
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Юриспруденция, право
Год издания: 2015
isbn: 978-966-14-8962-1, 9789661489638
Скачать книгу
з органів) або вищий орган перенаправив вашу скаргу до нижчої інстанції, чиї дії ви оскаржили, і ухилився від розгляду її по суті, ви оскаржуєте такі дії до прокуратури.

      4. Не звертайтесь з одного і того ж приводу до одного і того самого органу, якщо він відмовив вам у задоволенні ваших вимог. Ви марно витратите час.

      5. Одночасно після подання звернення до нижчого органу не розсилайте копії звернення до усіх вищих інстанцій.

      Як подавати звернення з метою отримання певної інформації?

      З 10 травня 2011 р. набув чинності Закон України «Про доступ до публічної інформації», яким досить детально врегульовано це питання.

      Так, ви маєте право запросити в органу влади будь-яку інформацію, якою він володіє. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним, його можна подавати в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.

      Письмовий запит подають у довільній формі, але він має містити:

      1) ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є;

      2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачеві це відомо;

      3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

      Вам можуть відмовити у наданні інформації, якщо:

      – інформація становить державну, банківську, слідчу або іншу, прямо передбачену законом таємницю;

      – інформація є конфіденційною, тобто ці дані надано іншими особами або зібрано щодо інших осіб в межах здійснення повноважень цим органом;

      – інформація є суто службовою (внутрішнє листування, доповідні записки, супровідні листи тощо).

      Ви маєте право вимагати (авжеж у письмовому вигляді) чіткого посилання на закон, якщо якусь інформацію від вас закриватимуть.

      Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надають інформацію, доступ до якої необмежений. Тобто якщо в документі, яким ви цікавитеся, є секретна інформація, вам зобов’язані його надати, закривши при цьому секретні дані. Особливої значущості це набуває під час спілкування з правоохоронцями.

      Інформацію, яку ви просите, вам повинні надати протягом 5 робочих днів. Якщо ж ця інформація стосується життя або здоров’я, її мають надати упродовж 48 годин. Відповідь можуть затримати до 20 робочих днів, якщо потрібно зібрати великий обсяг інформації, але про це вас мають повідомити упродовж перших 5 днів й аргументувати причину затримки.

      У приміщенні державного органу вам зобов’язані надати місце для ознайомлення з документами, крім того, закон дозволяє вам прийти в офіційне приміщення зі своїм фотоапаратом, сканером чи блокнотом, щоб скопіювати документ.

      За загальним правилом, інформацію надають безкоштовно. У разі надання органом копій вам мають скопіювати безкоштовно до 10 сторінок документів.