Куди та як правильно писати скаргу, заяву, претензію, клопотання, щоб відстояти свої права. В. В. Гайворонська. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: В. В. Гайворонська
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Юриспруденция, право
Год издания: 2014
isbn: 978-966-14-7247-0, 9789661472463
Скачать книгу
обов’язковим або добровільним особистим страхуванням;

      – приплід або дохід (у тому числі дивіденди), які приносить річ, власником якої є один із подружжя.

      Крім того, у судовому порядку може бути визнано особистою приватною власністю дружини чи чоловіка майно, набуте нею (ним) за час їхнього окремого проживання у зв’язку з фактичним припиненням шлюбних відносин.

      Вищевказаний перелік є вичерпним. Все інше є спільною сумісною власністю подружжя.

      Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного доходу. Вважають, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, у тому числі об’єктом права спільної сумісної власності є заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя і внесені до сімейного бюджету або внесені на його особистий рахунок у банківську (кредитну) установу.

      Якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім’ї, то гроші, інше майно, у тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, також є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

      Речі для професійних занять (музичні інструменти, оргтехніка, лікарське обладнання тощо), придбані за час шлюбу для одного з подружжя, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

      Якщо особисте майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

      Дружина, чоловік розпоряджаються майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, за взаємною згодою. Дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

      Всупереч загальнопоширеній помилці, розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу.

      Поділ спільно нажитого у шлюбі майна подружжя може здійснюватися двома шляхами:

      – у добровільному порядку, шляхом складання договору між ними;

      – у судовому порядку шляхом звернення до суду з позовом про поділ спільно нажитого у шлюбі майна подружжя.

      Зазвичай поділ спільно нажитого у шлюбі майна здійснюється у судовому порядку одночасно з розірванням шлюбу в судовому порядку.

      Дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. Таке майно може бути поділене між ними як під час шлюбу, у процесі його розірвання, так і після розірвання шлюбу.

      У разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, звісно,