Куди та як правильно писати скаргу, заяву, претензію, клопотання, щоб відстояти свої права. В. В. Гайворонська. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: В. В. Гайворонська
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Юриспруденция, право
Год издания: 2014
isbn: 978-966-14-7247-0, 9789661472463
Скачать книгу
шлюб між Олександровою Олександрою Олександрівною та Івановим Іваном Івановичем, зареєстрований Відділом реєстрування актів цивільного стану Пролетарського районного управління юстиції Харківської області 03.01.2008 р, номер актового запису № 2882.

      2. Під час попереднього судового засідання викликати до суду свідків:

      – Арсенова Арсенія Арсеновича, що мешкає за адресою: м. Харків, вул. Сільська, буд. 12, кв. 53;

      – Петрова Петра Петровича, що мешкає за адресою: м. Харків, вул. Сільська, буд. 12, кв. 55;

      – Олександрова Артема Артемовича і Олександрову Олену Сергіївну, які мешкають за адресою: м. Харків, вул. Старозаводська, буд. 2, кв. 15.

      Додатки:

      1. Свідоцтво про шлюб.

      2. Копія свідоцтва про народження сина

      3. Копія позовної заяви із додатками для відповідача

      4. Квитанція про сплату державного мита.

      5. Квитанція про сплату витрат на інформаційне забезпечення розгляду справи

      15 квітня 2013 р. О. О. Олександрова

Довідка

      Шлюб є сімейним союзом жінки та чоловіка, зареєстрованим у державному органі реєстрування актів цивільного стану. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Документом, що підтверджує реєстрування шлюбу, є свідоцтво про шлюб. Місцем реєстрування шлюбу є державний орган РАЦСу.

      Розірвання шлюбу в органах РАЦСу за заявою обох – чоловіка й дружини – можна здійснювати за наявності двох підстав:

      а) чоловік і дружина виразили взаємну згоду на розірвання шлюбу;

      б) чоловік і дружина не мають спільних неповнолітніх дітей.

      Взаємну згоду чоловіка й дружини на розірвання шлюбу виражають в їхній спільній письмовій заяві встановленої форми в орган РАЦСу (бланк заяви про розірвання шлюбу видають в органах РАЦСу).

      Державне реєстрування розірвання шлюбу передбачає запис органом РАЦСу акту про розірвання шлюбу й видання свідоцтва про розірвання шлюбу кожному з осіб, що розірвали шлюб. Після державного реєстрування розірвання шлюбу й видання відповідних свідоцтв у паспортах або інших документах, що посвідчують особу чоловіка й дружини, роблять відмітку про розірвання шлюбу.

      Розірвання шлюбу в органах РАЦСу за заявою тільки одного із подружжя за будь-яких інших обставин, крім встановлених законом, не допускається. У разі, якщо один із подружжя відмовляється розірвати шлюб, другий має право розривати його у судовому порядку.

      У суді шлюб можна розірвати за такими процедурами:

      • Якщо подружжя має неповнолітніх дітей, але чоловік і дружина дійшли згоди про необхідність розірвання шлюбу та інші умови розлучення, вони мають право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ними права на особисте виховання дітей.

      • Якщо подружжя дійшло згоди