У разі, якщо в заяві про приєднання до апеляційної скарги, фактично містяться інші вимоги або заявлені інші мотиви, ніж ті, що зазначені в апеляційній скарзі, то така заява вважається окремою апеляційною скаргою з усіма наслідками, які з цього випливають, а саме: вона залишається без руху для усунення її недоліків як апеляційної скарги відповідно до вимог ст. 295 ЦПК. У заяві про приєднання до апеляційної скарги можуть міститися лише додаткові обґрунтування, уточнення вже поданої апеляційної скарги, у тому числі як питання факту, так і питання права (п. 10 зазначеної постанови Пленуму Верховного Суду України).
Слід враховувати, що за подання заяви про приєднання до апеляційної скарги сплачують судовий збір у порядку та розмірах, встановлених Законом України «Про судовий збір».
Важливе значення для реалізації права на апеляційне оскарження має дотримання строків на подання апеляційної скарги. Апеляційну скаргу на рішення суду подають протягом десяти днів від дня його проголошення (ухвалу суду оскаржують протягом п’яти днів). Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів від дня отримання копії цього рішення (скаргу на ухвалу суду подають протягом п’яти днів від дня отримання її копії).
Апеляційна скарга, подана після закінчення строку апеляційного оскарження, якщо при цьому особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави для поновлення строку, зазначені нею у заяві, визнано неповажними, залишається без руху. Про залишення апеляційної скарги без руху суд постановляє ухвалу. При цьому протягом тридцяти днів від моменту отримання такої ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку (у разі визнання апеляційним судом причин пропуску строку, зазначених у поданій раніше заяві, неповажними).
Апеляційний суд може поновити строк апеляційного оскарження, якщо він був пропущений з поважних причин (відрядження, хвороба тощо). Рішення з цього питання приймає апеляційний суд на підставі поданої зацікавленою особою заяви та належних доказів. Законодавством чітко не визначено, які причини можуть бути визнані поважними, тому суд оцінює їх як такі стосовно кожної конкретної ситуації.
Поновлення строку апеляційного оскарження відбувається з урахуванням вимог ст. 73 ЦПК України.
У випадку неподання особою заяви в зазначений вище строк або визнання вказаних нею підстав для поновлення строку апеляційного оскарження неповажними апеляційний суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Незалежно від поважності причини пропуску строку апеляційного оскарження апеляційний суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження в разі, якщо апеляційну скаргу прокурора, органу державної влади