Для тих, хто знайомий з моєю методикою боротьби з курінням, хочу пояснити одну поширену помилку. Я людина, що мислить позитивно і володіє силою волі, але багато людей помилково вважають, що мій метод заснований на застосуванні своєї сили волі і позитивного мислення. Це не так. Я прекрасно усвідомлював, що є дуже вольовою людиною з позитивним мисленням, ще задовго до того, як розробив цей метод. Що дійсно дивувало мене, так це чому стільки курців, сила волі яких явно поступалася моїй, змогли кинути курити виключно вольовим способом, а я – ні.
Моє позитивне мислення обумовлене здоровим глуздом. Мислити позитивно означає вести простіше і приємніше життя. Але це не допомогло мені ні кинути курити, ні позбавитись хоча би парочки зайвих кілограмів!
Позитивне мислення має передумовою установку: «Я знаю, що поводжуся безглуздо, тому за допомогою сили волі й дисципліни опаную себе і покладу край безглуздим витівкам». Не сумніваюся, що така тактика допомогла багатьом людям кинути курити і почати стежити за вагою. Можна лише порадіти за них. Але для мене вона завжди виявлялась неефективною і, ймовірніше за все, для вас теж, інакше ви не читали б зараз цю книгу.
Ні, я продовжував курити не через слабку волю або негативне мислення. Позбавитись цієї звички заважала плутанина, перманентна шизофренія, яка невідступно переслідує курців доти, поки вони не кинуть курити. З одного боку, їм ненависно бути курцями, а з іншого – без цигарки вони не в змозі радіти життю і справлятись з його випробуваннями.
Такі самі стосунки, створені на любові і ненависті, пов’язують людей із зайвою вагою і їжею. Я кинув курити не тому, що мислив позитивно, а тому, що покінчив із плутаниною в голові. Я зрозумів, чому куріння стало для мене витонченим шахрайством і чому відчуття, що воно допомагає мені насолоджуватись життям і справлятись зі стресами, виявилось всього лише ілюзією. Як тільки до мене прийшло це розуміння, туман розсіявся, а разом із ним щезла й шизофренія, і моє бажання курити. Не знадобились ні сила волі, ні позитивне мислення:
Дуже важко переконати людину, яка за допомогою сили волі коли-небудь намагалася сидіти на дієті або кинути курити, що для досягнення результату наявність сили волі не обов’язкова. Можна бути вольовою людиною або не бути нею. У будь-якому разі абсолютно необхідно зрозуміти: ЛЕГКИЙ СПОСІБ не вимагає володіння силою волі. Простіше пояснити це на прикладі.
Припустимо, ви потрапили в табір для військовополонених. При черговому огляді лікар докоряє вас: «Тут сиро, ви ризикуєте отримати пневмонію. До того ж у вас очевидне виснаження. А ви подумали про те, скільки занепокоєння це завдає