Гори (до 2800 м), круті та пологі, з прокладеними маршрутами й незнаними стежками, з мальовничими долинами займають більшу частину Гондурасу (його загальна площа – 112 088 км2). Їхні схили вкриті лісами, переважно дубовими та сосновими. Внизу, коло підніжжя, колись буяли тропічні джунглі, але тепер їх обмаль. Багато пралісів залишилося на східному Москітовому березі, найбільшій низовині країни. У центральних районах розташовані ділянки саван та рідколісся.
Гондурас може пишатися тим, що має багату флору і фауну, охайні національні парки і всі умови для екотуризму. Проте це справа не одного дня і навіть не одного року – зарекомендувати себе на туристичному ринку як цікавий і безпечний об’єкт. Тим паче, що не все так спокійно на теренах країни. Отож поки що Гондурас мало заробляє на туристах і фактично залишається «банановою» республікою. Його економіка базується на сільському господарстві, хоча для обробки придатна тільки чверть земель. Половину всіх експортних прибутків дають банани та кава. Постачають за кордон також м’ясо, деревину, креветки й омарів, корисні копалини. У надрах Гондурасу є срібло, золото, цинк, свинець, залізна руда. Розробляється все це переважно іноземними компаніями. Та й велика кіль кість «бананових потоків» залишається під наглядом США (часто – таємно), хоча зрушення в цій сфері відбулися значні і Гондурас намагається досягти тут повної самостійності. Але поки що найболючішим питанням уряду й президента (Гондурас – президентська республіка) є зовнішній борг та швидкі темпи інфляції (грошова одиниця називається лемпіра).
Як у всіх латиноамериканських країнах, у Гондурасі гучно й весело проходять барвисті карнавали й всілякі національні свята. Можливо, колись ця тепла країна й доведе, що вона – гарна й розмаїта місцина, де можуть затишно почуватися не лише бананові гаї.
Гренада – країна з ароматом прянощів
Мускатний горіх, ваніль, кориця та гвоздика… Скільки витончених страв утратили б свою смакоту без цих пахучих приправ. Часом потрібна лише дрібка прянощів, аби проста страва стала кулінарним шедевром. Старий Світ уже не може жити без них, вважаючи їх своїми. Хоча ростуть прянощі далеко від Європи. От і вирушали за ними у далеку подорож через моря-океани. Особливо багато прянощів у маленькій Гренаді, яка має нескінченні гектари «ароматних» плантацій. А окрім них – пляжі, чорні й білі, що їх