Така «гостя», пролітаючи через скло, проплавляє в ньому отвір. А щільність енергії в кульової блискавки взагалі рекордна – вона в сотні разів більша, ніж у звичайного тіла! Інтенсивність та час світіння в різних «куль» варіюються. Блискавка може сяяти від кількох секунд до кількох хвилин, може випромінювати світло, подібно до світіння лампочки в 100 ват, а може засліплювати. Такий феномен пливе в повітрі, повільно обертаючись, зі швидкістю 2-10 м/с, тому наздогнати людину, яка вирішила рятуватися втечею, для нього не проблема. Проникаючи через стіни, дерево, вікна, через вимикачі та розетки, вогняний агресор пропа лює і розплавлює все, що трапляється на його шляху, виводить з ладу всі електричні пристрої. А потрапляючи у воду, феномен зникає чи вибухає. Вода ж потім протягом кількох хвилин кипить… Іноді кульова блискавка може втнути таке, над чим потім довго сушать голови спеціалісти. Наприклад, у ряді випадків вона геть спалила на людині білизну, при цьому зовсім не пошкодивши верхнього одягу. Час від часу гостя примудряється «збрити» в жертви все волосся або сплавити у грудку металеві монети, не пошкодивши паперових купюр. Зафіксовано також низку взагалі унікальних «витівок», коли при зустрічі з блискавкою з пальців людей зникали персні та каблучки… Додайте до всіх «чеснот» феномена ще й низькочастотні випромінювання, які погано впливають на психіку людини (викликають галюцинації, важкий головний біль, почуття жаху), і стане зрозумілим, чому зустріч з кульовою блискавкою вважається справжнім лихом…
Спеціалісти вважають, що причиною появи агресивних «прибульців» може бути енергія тектонічних напружень земних надр, що виходить нагору у вигляді електричних розрядів, електромагнітного випромінювання, лінійних та кульових блискавок, а також згустків концентрованої енергії – плазмоїдів. Частина науковців певні, що незвичайні кулі – це клубки гарячої плазми, які обертаються за рахунок початкового імпульсу, даного лінійною блискавкою. А академік П. Л. Капіца вважає, що «підземний гість – це об’ємний коливальний контур». Тоді блискавка отримує сторонню енергію, уловлюючи радіохвилі, що виникають при грозових розрядах.
Таємнича гостя
Відомий фізик-теоретик Я.П. Френзель дотримувався теорії, згідно з якою загадкові кулі є газоподібними хімічно активними речовинами, які утворилися при розряді звичайної блискавки. Горять же вони завдяки каталізаторам у вигляді часток диму та пилу. Одначе це припущення науковці сприймають досить прохолодно, оскільки речовини з такою величезною теплотворною здатністю досі невідомі.
Суто наукових версій з приводу виникнення цього феномена багато. Не менше, ніж не наукових…Чим або ж ким не називали прихильники оригінального підходу загадкові кулі! Ентузіасти твердили, що вогняні «гості» – це форма розумних небілкових істот (елементалів), які начебто мають інопланетне походження. Вони можуть набувати різних форм і, звичайно, наділені інтелектом. Були