Rudmatainās meitenes piedzīvojumi. Edgars Auziņš. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Edgars Auziņš
Издательство: Автор
Серия:
Жанр произведения:
Год издания: 2024
isbn:
Скачать книгу
align="center">

      14 nodaļa

      Kādreiz, kad šeit vēl bija maz cilvēku, mūsu zemēs apmetās skaistas un lepnas radības – spārnotie pūķi. Neviens nezina, no kurienes viņi nāca un kāpēc. Šie pūķi sāka dzīvot tālu kalnos, un tad parādījās šīs neskaitāmās alas un labirinti.

      Šī iemesla dēļ cilvēkiem kļuva pieejami ļoti ārstnieciskie minerāli, kurus mēs izmantojam līdz šai dienai.

      Cilvēki sākotnēji bija piesardzīgi pret šīm lielajām radībām, taču drīz kļuva skaidrs, ka pūķi ir cēli un laipni – tie nekad nevienam nekaitēs, ne zvēram, ne cilvēkam.

      Un vēl viena lieta… Šie pūķi nebija gluži parasti. Katru gadu viņu dzīves cikls tika atjaunots, pieaugušais pūķis kļuva par cilvēku un dzīvoja šādā formā nākamo gadu.

      Pūķiem laiks nepaskrēja tik ātri kā cilvēkiem, tāpēc, kamēr parasts cilvēks kļuva par gadu vecāks, pūķis kļuva tikai par mēnesi vecāks.

      Laiku, ko pūķis dzīvoja cilvēka ķermenī, viņš pavadīja darbā, palīdzot cilvēkiem, sakārtojot viņu dzīvi, veidojot jaunas apmetnes.

      Tā radās mūsu pilsēta…

      Es, baidīdamies palaist garām vārdu, jautāju:

      – Tātad visi šie cilvēki… Pūķi?

      Dastins pasmaidīja:

      – Nē, protams, ne visas… Paklausieties, kas notika tālāk.

      Diemžēl laipno un drosmīgo radījumu vidū bija arī ne tik cēli cilvēki. Tās bija čūskas bez spārniem. Viņi ne tikai negribēja dzīvot mierā un saticībā ar citiem, bet mēģināja kaitēt citiem.

      Kamēr šāda čūska vēl bija maza, tā atrada pieaugušu ziedošu koku un apmetās uz tā zariem, pamazām atņemot visu spēku un sulas. Koks pamazām izžuva, nomira, nevarēja pretoties nekaunīgajam viesim, un čūska kļuva stiprāka, ieguva spēku un laika gaitā pārcēlās uz dzīvi kokā.

      Pūķiem bija jāiznīcina visas šīs radības uzreiz pēc to parādīšanās, taču spārnotie radījumi bija pārāk laipni un nevarēja aukstasinīgi nogalināt savus radiniekus…

      Čūskas pamazām nolaidās zemienē, tuvāk cilvēkiem. Dažiem bija ļoti grūti, un dažiem pat izdevās sadraudzēties ar jaunajiem kaimiņiem, kļūstot par viņu sabiedroto.

      Un jā, arī čūskas varēja daļu savas dzīves nodzīvot cilvēka izskatā, bet šis cilvēks bija nožēlojams gļēvulis un nelietis.

      Tā radās svētā sapulce un čūskas kults…

      Es klausījos ar plaši atvērtām acīm – tāpēc es redzēju to dīvaino altāri ar koku un čūsku! Un šīs svētības ir sekotājas, un, iespējams, tās ir pašas čūskas.

      Dastins turpināja:

      «Es jūs nenogurdināšu ar stāstu par simtiem gadu ilgušo konfrontāciju starp pūķiem un čūskām.» Čūskām izdevās izdzīvot un pat ļoti apgrūtināja daudzu cilvēku dzīvi – daži bija spiesti uz visiem laikiem pamest savas mājas. Jāsaka, ka pūķi vienmēr palīdzēja šiem cilvēkiem pārvarēt lielus attālumus bez zaudējumiem. Pūķu, diemžēl, kļuva mazāk, bet čūskas savairojās. Jūs paši redzējāt, pie kā tas noveda.

      Viņš paskatījās uz mani un viegli pasmaidīja:

      – Tagad es jums pastāstīšu par sevi…

      Mana bērnība bija parasta – laimīga un dzīvespriecīga, pārsteidzošu atklājumu pilna, kā jebkura laimīga bērna bērnība, un it īpaši, ja šis bērns dzīvoja brīnišķīgā… pūķu pasaulē. Mūsu tēvs bija dižciltīgs ļoti senas dzimtas pārstāvis – viņš bija drosmīgs un stiprs, gatavs jebkurā brīdī palīdzēt ikvienam, vai tas būtu vīrietis vai pūķis.

      Tajos laikos cilvēki bieži cīnījās. Čūsku kults darīja visu iespējamo, lai veicinātu šos cilvēku netikumus – alkatība, skaudība, nelieši uzbruka mierīgām apmetnēm, nogalināja vīriešus, izturējās pret sievietēm, sagūstīja bērnus, lai tie augtu verdzībā…

      Vienā no šiem kariem cilvēki no neliela kalnu ciemata tika iegrūsti lielā šķūnī, logi un durvis tika aizsegti un aizdedzināti…

      Mūsu tēvs uzzināja par šo briesmīgo noziegumu un steidzās palīdzēt nelaimīgajiem. Kad viņš tur ieradās, uguns jau dega, bet viņi vēl bija dzīvi. Tēvs ar saviem spēcīgajiem spārniem dzēsa uguni, izkaisīja degošus baļķus, iznesa cilvēkus no tā velna… Ar pēdējiem spēkiem viņš visus šos cilvēkus aiznesa drošā attālumā, bet pats vairs nespēja tikt galā ar brūcēm un apdegumus.

      Cilvēki centās palīdzēt savam glābējam, auklēja viņu, kā vien varēja, bet tas viss bija veltīgi. Tēvs neizdzīvoja. Un šie cilvēki uz visiem laikiem saglabāja savās sirdīs cēlā pūķa piemiņu un pateicību…

      Tā nu mēs ar māsu palikām bez tēva. Mūsu māte nomira vēl agrāk – pūķi reti mirst no vecuma…

      Mums ir ļoti reti sastopamas meitenes, bet, kad tas notiek, tas visiem ir dubults prieks. Mana māsa vienmēr ir bijusi visas mūsu ģimenes lepnums un pielūgsme. Viņa bija skaista – zilas acis, slaida figūra, grezni melni mati, gudra, drosmīga un drosmīga, kā visi pūķi.

      Reiz, dzīves gadā vīrieša izskatā, viņu pamanīja tā čūska, kas tagad sevi dēvē par svētumu. Viņš iekāroja Bereniķi, manas māsas vārdu, un lika saviem palīgiem viņu noķert. Viņa tika sagūstīta zemiskā veidā un ievietota tajos cietumos, kur jūs jau bijāt. Es par to uzzināju pārāk vēlu… Kad steidzos turp, Berenice jau bija mirusi, viņa nepaklausīja čūskai un tika nomocīta līdz nāvei…

      Es ielauzos viņa kamerās un prasīju, lai viņš iznāk ar mani uz godīgu cīņu, viņš tikai smējās un teica, ka godīgas cīņas nav viņa metode. Viņš nezināja, ka abas mana māsa un es esam pūķi, un nolēma, ka viņš viegli tiks galā ar mani, tāpat kā viņš ar viņu.

      Viņa vīrieši mani ielenca un ievilka spīdzināšanas telpā. Viņi iekūra uguni zem milzīga katla, un, kad ūdens sāka vārīties, viņi nolēma mani uzvārīt dzīvu šajā katlā, bet, lai pagarinātu savu baudu, apbrīnojot šo darbību, šie nožēlojamie gļēvuļi vispirms iemērca manas rokas verdošā ūdenī.…

      Briesmīgās sāpes nedarbojās tā, kā mocītāji gribēja, es turpat pārvērtos par pūķi… Bija pretīgi skatīties uz šiem cilvēkiem un čūskām, kas rāpās pie manām kājām, bailēs kliedzot un lūdzot žēlastību. Mēs, pūķi, nedrīkstam slepkavot… Un es viņus nenogalināju, varbūt velti, bet viņi vairs nevarēja nevienam kaitēt, palika tikai viņu ķermeņi, un jā, šie ķermeņi turpināja dzīvot un ciest diezgan ilgu laiku..

      Diemžēl man nebija laika darīt to pašu ar Viņa Svētību, viņš zaudēja tikai orgānu, kas definē cilvēku kā vīrieti. Vai pamanījāt viņa smalko balsi?

      Dastins viegli pasmaidīja.

      Tad es sapratu, ka, ja es palikšu tur, es zaudēšu samaņu no sāpēm un tur nomiršu, man nebūs laika atriebties vai kaut ko labu dzīvē izdarīt, atšķirībā no mana tēva… Es aizlidoju.

      «Tagad tu man ir,» viņš satvēra manu roku. – Kamill, Fransuā ir šis brīnišķīgais puisis, mana mirušā drauga dēls, es viņu uzskatu par brāļadēlu un ļoti augstu vērtēju, un visi šie cilvēki ir arī mana ģimene.

      Dastins piecēlās kājās.

      «Es domāju, ka tev šodien pietika ar maniem baisajiem stāstiem, mans dārgais, tu jau trīc.» Iesim vakariņot. Vereti mums apsolīja kādu neparasti gardu pīrāgu.

Скачать книгу