Людвисар. Ігри вельмож. Богдан Коломійчук. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Богдан Коломійчук
Издательство:
Серия:
Жанр произведения: Историческая литература
Год издания: 2013
isbn: 978-966-03-6565-0
Скачать книгу
карети нестерпним. Через це пані Даманська мусила щоразу після кількох його могутніх видихів прочиняти дверцята, висовуючи назовні свій гарненький носик.

      Карета спинилась біля воріт помістя, чекаючи, доки заспаний сторож прочалапає темною алеєю і впустить господарів. Мартин тим часом чекав того ж таки, причаївшись за розкішним кущем жасмину, який так любила господиня. Маленька гілочка ледь-ледь тріснула, і звук той з такої відстані не почула б жодна жива істота… Але слуху пані Даманської він не уник.

      «Шляк би тебе трафив, – подумки мовила вона, – вже ліпше б зовсім не ховався…»

      Мартину в ту ж мить стало так кепсько, що, аби не зомліти, він вчепився зубами в гілку. Опам'ятавшись, Катерина вирішила бути обережнішою з побажаннями і повільно провела біля чола руками, наче виганяючи злість назовні. Мартин полегшено зітхнув, лишивши на гладенькій гілці невидимі сліди. Катерина, перехилившись через сплячого чоловіка, відчинила дверцята з його боку. Шовкова накидка тихо сповзла з її плечей і безшумно вкрила чоботи начальника міської сторожі. Над його сплячою тушею виникли воістину божественне видіння: стрункий і граційний стан несподівано вигнувся з-під хвилі довгого волосся і звабливо окреслив неслухняні груди, що й собі рвалися з полону.

      Катерина виглянула з карети і рисячими очима сяйнула в той бік, де зачаївся Мартин. Останній похолов з остраху, бо ті очі втупилися прямісінько в нього. «Побачила», – обірвалося всередині у хлопця.

      – Ану, геть з мого жасмину, – якомога лагідніше прошепотіла пані Даманська.

      Однак на Мартина це подіяло, як укол розпеченою голкою. Безжально топчучи клятий кущ, він зірвався з місця, і за мить навіть чистокровний арабський скакун не ризикнув би позмагатися з ним у швидкості.

      – О, moja droga[1]… – почула поруч Катерина п'яне мимрення.

      – А бодай тобі… – жінка вчасно зупинилася і, вирвавшись з його п'яних обіймів, тихо, але твердо промовила, різко змахнувши рукою:

      – Іди геть!

      Начальник міської сторожі Єжи Даманський, протаранивши своїм огрядним задом делікатні крихкі дверцята, вилетів з карети і зашурхотів у кущах так, наче його пригостив стусаном біблійний Самсон чи міфічний Поліфем. Коли шурхотіння стихло, почувся приглушений стогін: «О-о-о-о… Ku-ku-ku-r-r-wa-a-a-a»…

      Тим часом пані Даманська, вже більше не в змозі стримувати свій гнів, вистрибнула легко, мов рись, з карети і рушила до воріт. Сторожеві, який, щойно причалапавши, відчинив їх, вона різко кинула:

      – Доручаю того бовдура тобі. Він п'яний, як чіп…

      Старий лях уклонився і, спідлоба дивлячись їй услід, пробурмотів, повільно розгинаючись:

      – Казав же я йому: «Не беріть, пане, за дружину русинки. Хіба сумирних полячок вам мало?» Як у воду дивився – відьмачки всі до одної…

      – Витягнемо його з тих кущів, чи хай там і лежить? – промовив, підійшовши, кучер.

      – Тягни, ґалаґане, бо то твій пан.

      – «Тягни, тягни»! А йдіть-но лишень помагати, бо я сам не годен.

      – Може,


<p>1</p>

О, моя люба (польск.).