Мій бос – ідіот. Томас Эриксон. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Томас Эриксон
Издательство: OMIKO
Серия:
Жанр произведения: Социальная психология
Год издания: 2018
isbn:
Скачать книгу
ними. Сам спосіб спілкування – не найважливіше, що відрізняє успішних людей від тих, хто є менш успішним як начальник. Натомість основне, що їх відрізняє, – усвідомлення того, що взагалі існують різні стилі спілкування. Чим більше начальник дізнається про себе і вивчить себе, тим краще він керуватиме іншими.

      Я не бачу жодних коротких шляхів досягнення цього.

      На підтвердження майже всього є дослідження. Начальники з розвиненим внутрішнім чуттям-інстинктом є вмілими комунікаторами, вони досягають найкращих результатів і завойовують довіру колег. Вони набагато ефективніші в керуванні командою, їм простіше зробити кар’єру. Вони мають вищу самооцінку, а їхні стосунки – як на роботі, так і зовні – функціонують набагато краще. Цікавий побічний ефект – вони брешуть менше, ніж інші начальники.

      Тож чому б спершу не вибрати собі хорошого начальника, а не просто знайти свого роботодавця?

      «У відповідь на ваші запити щодо покращення комунікації я збільшу тривалість своїх промов на наших і без того затяжних нарадах»

      Розділ 5. Найпоширеніші комбінації кольорів і як їх розпізнати

      Людина мало коли має в собі тільки один колір. Гадаю, ви це вже й самі зрозуміли. На це також вказує статистика, на яку ми подивимось. Варто нагадати, що навіть якщо ми маємо всього чотири основних компоненти, поєднуватися вони можуть багатьма способами.

      У поведінці близько десяти відсотків людей панівним є тільки один колір. Це може бути будь-який колір: червоний, жовтий, зелений або синій. Таких людей не так багато, але вони є. Їх легше розпізнати, бо переважний колір у їхній поведінці проявляється дуже чітко. Зауважте – я не кажу, що людина з одним панівним кольором чимось краща за інших. Я просто кажу, що таких людей простіше визначити, а це стосується як їхніх сильних, так і слабких сторін.

      Утім, найчастіше в нашій поведінці переважають два кольори. Це може бути поєднання або червоного з жовтим, або синього із зеленим, або будь-яка інша комбінація. Щоб не бути занадто технічним, це легко побачити, якщо проаналізувати заданий профіль особистості – понад вісімдесят вісім відсотків усіх досліджень указують на комбінацію саме двох кольорів, що дає нам збалансованішу картину особистості. Зелено-синя людина – все ще інтроверт, але не дуже нахабний і не конче боїться конфліктів. Поведінку такої людини можна описати як різновид гібридної поведінки, що не виділяється серед інших. Це стосується як позитивних, так і негативних рис. З іншого боку, такі люди автоматично мають більше від того, що повинні контролювати.

      Нарешті, є й такі, у яких переважають три кольори, і комбінуватися вони, звісно, теж можуть як завгодно.

      Вісім типів поведінки за колесом профілю особистості IPU

      Червоно-жовті мотиватори: креативність і гнучкість

      Червоно-жовта комбінація означає новаторство, креативність, ентузіазм і гнучкість. Таким людям подобаються нові ідеї, вони скрізь бачать можливості