Põhjus elada. Richard Roper. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Richard Roper
Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU
Серия:
Жанр произведения: Контркультура
Год издания: 0
isbn: 9789949857463
Скачать книгу
see üldse midagi teeb, siis tagab, et keegi ei saa haiget.“

      „Aga, vennake, elu ei käi niimoodi. Sa oled neljakümne kahe aastane, ikka veel täiesti parimas eas. Sa pead kaaluma, et lööd mängus kaasa, muidu keelad sa, tead, aktiivselt endale võimalikku õnne. Ma tean, et see on raske, aga sa pead tulevikku vaatama.“

      Andrew tundis, et tema süda hakkas veidi kiiremini lööma. Tal oli kohutav tunne, et tema õde kogub julgust paluda temalt midagi sellist, millest nad ei olnud kunagi rääkinud, ja mitte sellepärast, et Sally poleks tahtnud. See polnud mitte niivõrd elevant elutoas kui brontosaurus köögikapis. Ta otsustas selle eos lämmatada.

      „Ma olen väga tänulik, et sa minu pärast muretsed, aga selle järele ei ole mingit tarvidust. Ausalt. Minuga on kõik hästi.“

      „Ma saan sellest aru, aga päriselt, ühel päeval peame me rääkima … tead küll … asjadest.“

      „Ei, ei pea,“ vastas Andrew, häiritud asjaolust, et oli ebateadlikult sosinal rääkinud. Näidata välja ükskõik milliseid tundeid pidi mõjuma Sallyle kutsena sellel teemal ülekuulamist jätkata, nagu tahaks Andrew salamisi „asjadest“ rääkida – mida ta kindlasti, vaieldamatult, ei taha.

      „Aga vennake, mingil hetkel me peame seda tegema, see pole tervislik!“

      „Jah, noh ega terve elu kanepit kimuda ka ei ole, seega ma kaldun arvama, et sa ei saa päriselt kohut mõista, mis?“

      Andrew krimpsutas nägu. Ta kuulis, kuidas Sally suitsu välja puhus.

      „Palun vabandust. See oli ebaõiglane.“

      „Ma ütlen ainult,“ teatas Sally ja tema toon oli nüüd paikapanev, „et minu arvates tuleks sulle nende asjade selgeksrääkimine kasuks.“

      „Ja mina ütlen ainult,“ vastas Andrew, „et ma tõesti ei tunne nagu ma tahaksin seda teha. Mu armuelu või selle puudumine ei ole teema, mille ma meelsasti jutuks võtaksin. Ja kui jutt läheb „asjadele“, siis selle kohta ei ole tegelikult midagi öelda.“

      Vaikus.

      „Noh, heakene küll, mees. Küllap see on sinu otsustada. Tähendab, Carl räägib mulle kogu aeg, et ma sind sellega ei painaks, aga seda on raske mitte teha, saad aru? Sa oled mu vend, tibu!“

      Andrew tundis tuttavlikku enesehaletsuse hoogu. Juba mitmendat korda oli tema õde püüdnud temaga kontakti saada ja tema oli põhimõtteliselt palunud õel perse kerida. Ta tahtis päriselt vabandust paluda, öelda õele, et loomulikult on see talle oluline, et õde hoolib, aga sõnad jäid kurku kinni.

      „Kuule,“ ütles Sally. „Ma arvan, et me oleme peaaegu valmis koos lõunat sööma. Sõnaga, ma arvan … räägime varsti?“

      „Jah,“ vastas Andrew, frustratsiooni tõttu silmi kinni surudes. „Kindlasti. Ja tänan, tead, et helistasid ja üldse.“

      „Võta heaks. Aga palun, vennas. Hoia ennast.“

      „Jah. Hoian. Täiega. Ja sina ka.“

      Lühikesel teel köögikesest arvutini oleks Andrew peaaegu otsa astunud Lendavale Šotlasele, mis segamatult edasi popsutas. Kõigist tema veduritest tundus Šotlane ennast kõige rõõmsameelsema muretusega edasi vedavat (võrreldes näiteks Briti Raudtee Linnadevahelisega, mis tundus alati tõrkuvat selle vastu, et seda üldse reisima sunniti). See oli ka tema kõige esimene vedur ja esimene asi kogu talle kuuluvas rongimudelite kollektsioonis. Ta oli selle teismelisena kingiks saanud ja samal hetkel lummusesse sattunud. Võib-olla oli asi pigem ootamatus kinkijas kui asjas endas, aga aja jooksul hakkas ta selle täiuslikkust hindama. Kulus aastaid, enne kui ta endale uue veduri lubada sai. Ja siis veel ühe. Ja siis neljanda. Ja siis raudtee ja kõrvalrajad ja platvormid ja haruteed ja laternad, kuni lõpuks oli kogu tema korteri põrandapinna enda alla võtnud keerukas põimuv teedevõrgustik ja selle juurde kuuluv mitmekesine maastik: tunnelid, mis nägid välja, nagu oleks need mäekülje sisse raiutud, lehmad mäletsemas ojakeste kallastel, terved nisupõllud, põllulapikesed, mille vagudel on tibatillukesed kapsad ja lodumütsidega mehed nende eest hoolitsemas. Ei läinud kuigi kaua, kui talle kogunes piisavalt maastikku, et tegelikke aastaaegu jooksvalt kajastada. Oli alati erutav, kui ta tundis õhus üleminekut. Ükskord matustel, kus kadunukest olid ära saatmas ainult tema joomaseltsilised, oli vikaar järelehüüdes kohmaka metafoorina viidanud tagasi keeratavatele kelladele ja õnnelikuna väljavaatest, et ta saab veeta terve nädalavahetuse, asendades praegust rohetavat maastikku millegi sügisesemaga, suutis Andrew suurivaevu hoiduda võidurõõmu märgiks rusikat tõstmast.

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

/9j/4AAQSkZJRgABAQEASABIAAD/2wBDAAMCAgMCAgMDAwMEAwMEBQgFBQQEBQoHBwYIDAoMDAsK CwsNDhIQDQ4RDgsLEBYQERMUFRUVDA8XGBYUGBIUFRT/2wBDAQMEBAUEBQkFBQkUDQsNFBQUFBQU FBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBT/wAARCAPFAocDAREA AhEBAxEB/8QAHQAAAwACAwEBAAAAAAAAAAAAAAECBgcDBQgECf/EAFoQAAEDAgQDBAYGBgYGBwUH BQEAAgMEEQUGITEHEkETUWFxCBQigZGhFSMyQrHBCVJictHwFiQzgrLCJUNzkqLhFzRTVGOT8Rg1 NkSDJidFZHSUo9I3s+Kk/8QAHAEBAAIDAQEBAAAAAAAAAAAAAAECBAUGBwMI/8QARREAAgEDAQQG CAMHAwMEAwEBAAECAwQRBRIhMUEGE1FhcbEiMoGRocHR8BQz4RUjJDRCUvFicrI1U5IWJUOCB6LC 0uL/2gAMAwEAAhEDEQA/AN2rhD9IDbuoYA7ogNuyhgaAFKAIwCgAgBACEMEKggBANqApACAEAIAQ C3KBlgWQqCjIBRkDAuoAwLFANACAEAIAQAhGQQjIIQCANe5AOxQDAsgGgCxUZAwO9MgOVRkBypkD AsoAAWQBYdyALDuCAEAWupyBcqZAcqZAcqnIF7imQCkC5R5IBcvigFYoAQAgBCcghYEAIAvdACAn lsgFspyAVgItQCQAgBC2QQAgBACAEAIBEXCAXL4lAIixQCI00QuJu11LAyLqAAFkA0AvvKUBqGAQ AgBACEMLaIVBAMN79UAwLIBoAQAgFcIA3CDJTQhUahgYF1UD07ggGgFzIBoAtZACAEK5BCAQAASg Hy96AfKO5ANAFioyB8veoyB2CgAgBACnABMAFOACYAKMAFOACYAJgAowAUAEAIAQBYBAItVsgSkC 3CAC0eSARBHigEgBCch5oWBALZANAIi6ARFvFAJSgBF1YEkWCAEArBBkaFsggBACAEAIAQCsD0QE oXEABsgGgBACAFKAKACAEKAgGN0BSAEAIAQCuEAXCAaEZBCAQFAdFQFAd6AaAEAIAQAhGQQjIIQA F0A+VAMCyAYF0AAXUZAwO9RkDtZQAQApwAU4AJgApAIA9yjIBSAQB7lGQCZIyCZGQTIyCZGQUkgg BRgAmACYAKMAFACwU5AuVTkCIspAiLoBch7wgEgBCcghOQQkWyANEAHUIBEWQCVwBCAlACAEJyK4 QkaAEAIAQAgIQuCAEAjuEQGrcQCAFUC+8hDGhUEA273QFIAQAgBCMghAIAQABdRkDAsVGQU0KAUg BACAEIyCFQQBr3ICuUeaAaAANbICrBVyAUAEAK2ACYAKQCjIDVMkZBRkjIKMkAgBACAEAIAQAgBA CAEAIAU5JyCZGQU5JyCZJBSAUYAKMAFAEWq2QIiykCIuEAuVAJACAELZFyoSNACARHVATspyAVgI hAJACAELZBACAEAICELggBACAWynIGjIYKBkNghUPcUAX8EBTdAgGgBAI7IBoVBAPlVcgALJkDUA EBQ8rIBoAQjIIVBAPlJ8EA+UdyAYF0A+VRkDAsqgEAKcAFOACkAoyRkEyMgqlR2KALFAPlQABqgC wQByjuQnI7/zZCMhf+bIMhf+bIAQB7vkgBAF/wCbIMi5UAcqAOVAIiyASAEAIAU5JyCsWBAAKrgA oAuX3KcgVt1OQIi6kC5bDvQCQAhOQQnIISCARFwgERbxQCVsgCLqQSRZACAEJyCEggBAQhcEAIAQ AgADcoQwQqH3ggLQAq5BcMEtTIGQxvledmxtLj8ArxTluSyfKrVp0I7dWSiu1vC+J9H0RX/9wqv/ ACXfwX06qp/a/cYf7Ssv+/D/AMl9TjnoKqmbzTUs0Te+SMtHzVZQlH1k0fald21d7NKpGT7mn5Hz 7hUMplAaqGyBqoPqfhdbExz30dQxjRcudE4ADvOi+rpVEsuL9xgxv7SclCNaLb5bSz5nzWJ6L5Gc PlCANvcgOaloqisJbT08s5G4jYXW+CvGE6jxBZ8DFr3Vvax2q9RQXe0vM+t+XcUjbzOw6p90RK+z tq6/ofuZrY61pk3iNzD/AMl9T4HtdG8tc0tcNC0ixCx8Y3M28ZKaUovKYAG+ygsMCyA5aelnqy4Q QyTFu4jYXW+CvGEp+qsmPWuKFuk601HPa0vMc9NLTODZopInEXAkaWk/FUlGUPWWCaVelXW1SmpL uafkQAqH3Pokw6rhY576WdjGi5c6JwA+S+zpVIrLi/cYML60qSUYVYtvkpJ/M+dfPBnApAIDmhoa mpaXxU8srAbczGFwv7lZQnLfFNmJVu7eg9mrUjF97S8zicwsc5rgWuabEOGoK+bytzPvGSklKLym JQSOxQHJDTyVD+SKJ8r7X5WNLjb3K0YuTxFZPlVrU6EdqrJRXa3jzPo+iq7/ALlU/wDku/gvp1NX +1+5mJ+0bL/vw/8AJfU45qKpp280tPNE3vfGQPmqShOO+UWj7Uru3rPZpVIyfc0/I4QCVQyslWCE ZG1nM4Na0ucTYAC5JRLO5FZSUU5SeEj6foqtP/yVQf8A6Tv4L7dTV/tfuZgftCzW7r4f+S+onYdV sF3Us7R3mJw/JQ6VRb3F+4tG+tJvEasX/wDZfU+a+tuq+RnDQAgBACAbGOke1jGl73Gwa0XJUpNv CKTnGEXKbwlzZ9H0TW/9yqP/ACnfwX16mr/a/czC/aNn/wB+H/kvqRLhtVC3mfSzxtG5dG4BVdKp He4tew+l