Посібник із креативного мислення. Крис Гриффитс. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Крис Гриффитс
Издательство: Ранок
Серия:
Жанр произведения: Общая психология
Год издания: 0
isbn: 9786170961600
Скачать книгу
місяці дуже швидко та легко. Але без нього ви маєте дійсно замислюватися над інформацією. Ви змушені зруйнувати схему, що є для вас звичною, та подивитися на ситуацію ще раз. Коли це робити, інформація набуває динаміки й у вас з’являється можливість розширити своє мислення. Щоб побудувати геть новий шаблон.

      Мислення – найбільш важка праця, тому, вірогідно, ми так рідко це робимо.

(Генрі Форд, американський промисловець і засновник Ford Motor Company.)

      Головна мета цієї книжки – примусити вас мислити інакше, тому я попрошу вас постійно замислюватися під час читання. В усіх главах є методології, вправи та інструменти, що виведуть вас із зони комфорту, але вони переслідують важливу мету – допомогти вам опанувати власні упередження та мислити чітко, конструктивно та творчо. Тут ви ставитимете запитання, на які ви не маєте миттєвих, швидких відповідей, тож я пропоную вам зняти «експертну» корону перед тим, як ви почнете працювати. Це варте ваших зусиль. Інакше мислення є ключем від скрині, звідки можна дістати найкращі, найбільш інноваційні відповіді на виклики, що постають перед вашим бізнесом. Тож ви не просто «робитимете свою справу», а «зробите її у найкращий спосіб».

      Створюй або помри!

      Згідно з дослідженнями професора Єльської школи менеджменту Річарда Фостера, середня тривалість життя компанії, що належить до індексу S&P 500, знизилася з 1961 року до показників 1958 року. І всього до 18 років у 2012 році. (Innosight, 2012).

      Фостер також підрахував, що з нинішньою швидкістю відтоку у 75 % від спільної кількості до 2027 року фірми (у США) заміняться компаніями, про які ми навіть не чули. У Великій Британії та ж історія. Зі 100 компаній, що є в переліку FTSE 100 1984 року, лише 24 залишилися там до 2012 року.

      Такі цифри є сумним уроком. Якщо компанії постійно не відшукують інновації та оновлюють самих себе, вони ризикують бути витісненими новими учасниками та завершити своє життя на узбіччі. Великі компанії, чия сила раніше була в команді наукових знань і досвіді, наразі перебувають на шляху до занепаду. Є відомий вислів: «Якщо ви продовжуватимете робити те, що робили завжди, то отримуватимете те, що завжди отримували». І знову ж таки наразі він не є правдивим. У новій економіці так: якщо не рухаєшся вперед, то не перебуваєш там, де стояв,– ти залишаєшся далеко позаду. Пам’ятаєте фірми Blockbuster, Compaq, Blackberry та HMV? Це компанії, які колись вражали своїми обіцянками, а потім самі перетворилися на іржу. Дуже просто слідувати їхнім шляхом, якщо не бачити можливостей навколо.

      Сучасний бізнес потребує постійного джерела нових ідей, ракурсів і рішень, а також тримання руки на пульсі швидких змін і невизначеності. Креативні ідеї потрібні для того, щоб вирішувати проблеми бізнесу новим зручним шляхом, а також роблячи сміливі стрибки на незнану ще територію. Ще існують професіонали від бізнесу, які вважають, ніби креативність не має реальної ваги. Вони бачать її роль у декорації – щось рожеве та пухнасте, що має прикрашати продукт чи покращувати репутацію компанії. У цьому вони дуже помиляються.