. . Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор:
Издательство:
Серия:
Жанр произведения:
Год издания:
isbn:
Скачать книгу
on sümbolunenäod.

      Tuleb meeles pidada, et sümbolunenägudes esineb mitu vastandliku tõlgendusega kujundit. Kõiki neid pole vaja läbi töötada. Alati eksisteerib üks võtmesümbol, mis osutabki unenäo sisule. See erineb teistest püsikindluse poolest. Ülejäänud sümbolid võivad olla hajutatud, justkui tagaplaanil, või ebapüsivad, muutuvad millekski muuks, näiteks kassist võib saada küülik või lind. Võtmesümbol ei muutu kunagi. See jääb endiseks, ehkki muudab mõnikord oma asetust, näiteks algul voolab vesi kraanist, siis on ta klaasis, pärast aga pudelis.

      Mõnikord kandub võtmekujund ühest unenäost teise. Te ärkate mitu korda öö jooksul, jääte uuesti magama, näete juba teise süžeega unenägu, kuid sümbol jääb endiseks. Nii võite ühes unenäos lõigata noaga leiba, teises näha luust suveniirnuga, aga kolmandas on nuga joonistatud mõnele pildile. Nuga on siin unenäo võtmekujund. See kujund on järelikult väga tähtis, kui ta juba mitmes unenäos välja ilmub. Sageli juhtub ka nii, et üks ja sama sümbol ilmutab end unenäos mitu ööd järjest. See on selge signaal, et midagi tuleb ette võtta.

      Kuidas töötada unenägudeseletamise raamatuga

      Käesolevas raamatus on iga sümboli tõlgendusele lisatud ka selle nii-öelda töötlemise viis. See on unenägude seletamise raamatu kõige väärtuslikum osa, sest võimaldab blokeerida unenäos ennustatud sündmuste negatiivset arengut, samuti tugevdada ja pikendada heade sümbolite kestvust.

      Selleks on vaja lihtsalt õppida tegelema unenäo kujunditega pärast ärkamist.

      Enamasti peavad inimesed unenäo kujul ilmuvaid tulevikusignaale tegelikkuseks, mille muutmiseks ei saa midagi ette võtta. See pole aga nii.

      Inimene näeb und, mis annab signaali mingist sündmusest tulevikus, ehk inimene on selle unenäo vahendusel seadnud sisse sideme tulevikuga. Seda sidet kasutades võib tulevikku mõjutada.

      Lisaks unenäosümbolite seletustele ja unenäo töötlemise juhendile on paljude märksõnade juures viited teistele, sarnastele või töötlemisel positiivset energiat lisavatele märksõnadele. Viitega „vt ka“ on märgitud sarnase tähendusega märksõnad, mis hõlbustavad raamatus orienteerumist ja sobiliku sümboli leidmist (näiteks: Aare, vt ka Rikkus, Varandus). Viitega „vt“ märgitud sõnad juhatavad teid aga sümboliteni, mis aitavad unenägu positiivselt töödelda (näiteks: Anekdoot, vt Pisarad).

      Töö unenäoga

      * Virgumine on moment, mil tunnetate, et te enam ei maga. Te võite lebada mõnda aega suletud silmadega, kuid samas teate, et olete ärganud.

      * Fikseerige unenägu, jutustage see mõttes läbi, aga veel parem – pange kõik paberile kirja (pliiats ja märkmik peaksid alati käepärast olema).

      * Unenäo töötlemist on soovitav alustada kohe pärast virgumist, kuid midagi ei juhtu, kui teete seda mõne aja pärast, tulemuse saab ikkagi. Häälestage end unenäo kujundile.

      * Jätkake unenäosse lõpuni süüvimata selle süžeed suunas, mis on toodud unenägude seletajas pärast tõlgendamist.

      Iga sümboli tõlgendamise järel leiate unenägude seletajas ka selle töötlemise viisi. Mõnikord on see praktiline nõuanne, mida teha ilmsi pärast unenäo nägemist. Kuid sagedamini tuleb töötada kujutlusvõimega. Ega asjata alga soovitused sõnaga “kujutlege”. Ette kujutades tuleb kasutada kogu oma kujutlusvõimet. Kutsuge mälust esile unenäo kujundeid, tugevdage neid, muutke ilmekamaks. Mida jõulisemalt lülitub sisse kujutlusvõime, seda paremini töödeldakse unenägu.

      Tingmärgid:

      

– hea unenägu

      

– halb unenägu

      

– abinõud hea unenäo tähenduse tugevdamiseks või halva unenäo tagajärgede leevendamiseks ja likvideerimiseks

      Tööd alustage unenäo kesksest kujundist, sellest, mille mulje oli kõige tugevam. Asuge seda muutma unenägude seletajas toodud positiivseks sümboliks. Seda tuleb teha vabalt, tahtejõudu pingutamata. Lihtsalt jälgige, kuidas kujund hakkab muutuma ja suunake see teisenemine siis kujutlusvõime abil vajalikku suunda.

      Mõnikord see kohe ei õnnestu. Kui unenäo süžee otsemaid teie mõjutamisele ei allu, ärge heitke meelt. Esimesel katsel võib see ka ebaõnnestuda, eriti kui teil pole vastavaid kogemusi. Ärge kiirustage, pole vaja midagi vägisi teha ega tahtejõudu kasutada. Laske oma kujutlusvõimel iseseisvalt ja vabalt tegutseda. Kõik peab toimuma justkui iseenesest. Kujutlusvõime abistamiseks võite mõttes lausuda sõnu ja nimetada esemeid. Näiteks kui teil on vaja kollase sidruni asemel kujutleda punast õuna, öelge lihtsalt: “Punane õun.” Aegamööda hakkab unenäo kujund iseenesest vajalikus suunas teisenema.

      Siinkohal peab mõistma, et unenäo kujundi muutmine eeldab ka energeetika ja saatusejoone muutmist. Kujund võib avaldada vastupanu. Seega ei tasu teisendada seda mehaaniliselt ega jõudu rakendades. Kui kujund allub teisendamisele, on hea, kui ei allu, olge kannatlik. Muutke seda tasapisi, samm-sammult. Katsetage, puhake, hingake rahulikult sisse ja välja ning proovige uuesti.

      Teie kasuks räägib aeg. Varem või hiljem õnnestub kujund “läbi töötada”. Kõige tähtsam on üritada seda teha.

      Väga harva juhtub, et kujutist ei õnnestu ümber muuta. See tähendab, et tulevikku muuta on keeruline. Olge ettevaatlik, vältige neid olukordi, kus kujund võib end juba toimunud sündmusena ilmutada.

      Kui näete unes negatiivset kujundit, kuid olete selle juba läbi töötanud, peate olema valvel. Negatiivne kujund on signaal tulevikust, järelikult olete midagi valesti teinud, kui negatiivset ligi tõmbate. Püüdke mõista signaali, mille unenägu saatis, taibata, mida nimelt olete valesti teinud. Võimalik, et asi on teie “erilises” suhtumises kellessegi või millessegi. Tähtis on leida põhjus ja see neutraliseerida. Unenägude seletaja küll mingil määral takistab negatiivse tungimist teie ellu, aga kui te ei taipa, mis on ebameeldivuste põhjuseks, siis pole unenägude seletajast teile abi. Seega olge eriti tähelepanelik negatiivsete unenägude suhtes, nad hoiatavad teid vigade eest, mis võivad tekkida, kui midagi valesti teete.

      Pidevalt praktiseerides ei võta unenäo töötlemine kaua aega, kõigest 1–5 minutit.

      Õige une tehnika

      Uni on kehale sama vajalik kui toit. Toit ei pea olema liiga lahja ega liiga rammus, kuid siiski normaalseks elutegevuseks piisav. Sama kehtib ka une kohta. Nii magamatus kui liigmagamine kahjustavad organismi tervikuna, eriti aga psüühikat. Arvatakse, et inimene peab magama vähemalt 7 tundi ööpäevas. See on aga väga individuaalne. Küsimusele “Mitu tundi peab magama?” tuleb igal inimesel endal vastata. Mõnedel läheb vaja 7 tundi, teised on võimelised korralikult välja magama lühema ajaga, kolmandatel kulub aga korralikuks väljamagamiseks vähemalt 9 tundi jne.

      Koht ja asend

      Selleks et hästi magada, näha meeldivaid ja ilusaid unenägusid, peab õigesti valima ja ette valmistama magamiskoha. Siin tuleb loodus teile appi. Kui omate koera või kassi, siis teate, et loom magab alati kindlas kohas. Loomad tunnetavad instinktiivselt, milline paik on uneks kõige meeldivam. Tsivilisatsioon ja progress on inimesel need instinktid summutanud ja seepärast on vaja sobiva magamiskoha valikul juhinduda spetsiaalsetest reeglitest.

      * Keha asend ilmakaarte suhtes – ärge kunagi magage pea lõunas. Teised suunad on lubatud, ideaalseks peetakse pea asendit põhja poole. Siin pole midagi müstilist, keha asend peab vastama maa magnetpoolustele, et harmoniseeruda maa magnetjoontega.

      * Voodi juures peatsis asugu nõu puhta veega – vesi puhastab aurat ja peegeldab unenägusid.

      * Voodi pind olgu sile ja ühtlane, mitte üleliia kõva ega pehme; voodipesu peaks valima pigem heledates toonides, ilma mustrita või siis vaevumärgatava ornamendiga