Протистояння. Том 1. Стівен Кінг. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Стівен Кінг
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Ужасы и Мистика
Год издания: 1978
isbn: 9786171235137,978-617-12-3510-6,978-617-12-2462-9
Скачать книгу
гойднулися, він з’явився

      І сказав: «Ну ж бо, Мері,

      Не бійся».

      І вона не злякалася,

      І побігла до нього,

      І злетіла…

      Взяла його за руку…

      «Ну ж бо, Мері,

      Не бійся Женця!»

«Blue Öyster Cult»[3]

      ЯК ПО ЛІТЕРАХ?

      ЯК ПО ЛІТЕРАХ?

      ЯК ПО ЛІТЕРАХ?

«Country Joe and the Fish»[4]

      Коло відкривається

      «Нам потрібна підмога», – подумав Поет.

Едвард Дорн[5]

      – Саллі.

      Почулося бурмотіння.

      – Прокидайся, Саллі.

      Бурмотіння погучнішало:

      – …ічепись…

      – Прокидайся. Прокидайся негайно!

      Чарлі.

      Голос Чарлі. Кличе її. Давно?

      Саллі виринула зі сну.

      Спершу вона зиркнула на годинник на нічному столику – чверть по другій ночі. Чарлі не міг тут бути, він мав бути на зміні. А тоді вона роздивилася його, і щось усередині неї підскочило – якесь кепське передчуття.

      Її чоловік був смертельно блідий. Очі повилазили з орбіт. В одній руці він тримав ключі від автівки. Другою й досі трусив Саллі, хоча вона вже розплющила очі. Схоже, він не міг зрозуміти, що вона прокинулася.

      – Чарлі, у чому річ? Щось не так?

      Здавалося, він не знав, що сказати. Борлак безпорадно стрибав, і в маленькому службовому бунгало чулося лише годинникове цокання.

      – Пожежа? – тупо спитала вона.

      Це було єдине, що могло довести його до такого стану, адже Саллі знала, що його батьки загинули в пожежі. Принаймні єдине, що спадало їй на думку.

      – У певному сенсі так, – сказав він. – Та, з другого боку, усе значно гірше. Одягайся, люба. Буди Крихітку Лавон. Маємо забиратися звідси.

      – Чому? – Саллі почала вставати.

      Її охопив гнітючий страх. Усе здавалося неправильним. Реальність була схожою на сон.

      – Куди забиратися? На задвірок?

      Але вона знала, що Чарлі мав на увазі не задній двір: Саллі ще ніколи не бачила його таким переляканим. Вона глибоко вдихнула, та не відчула ні диму, ні паленого.

      – Саллі, кохана, не питай. Мусимо тікати. Якомога далі. Просто хапай Крихітку Лавон і вдягай її.

      – Чи можна… у нас є час спакувати речі?

      Він закляк. Її слова немов збили його з пантелику. Саллі гадала, що нажахатися дужче вона неспроможна, та, схоже, помилилася. Вона усвідомила, що Чарлі не просто перелякався – його страх межує з безпорадною панікою. Він несвідомо провів рукою по волоссю й відказав:

      – Не знаю. Треба перевірити напрямок вітру.

      І з цими чудернацькими словами, які не мали для неї жодного сенсу, він полишив її – Саллі стояла посеред кімнати в ляльковому нічному платті, дезорієнтована, налякана, змерзла й босонога. Він немов збожеволів. Як напрямок вітру міг вплинути на час? І де воно було, оте «якомога далі»? У Ріно? У Веґасі? У Солт-Лейк-Сіті? І…

      Від наступної думки вона схопилася за шию.

      Самоволка. Втеча посеред ночі означала, що Чарлі збирався піти в самоволку.

      Вона


<p>3</p>

«Blue Öyster Cult» – впливовий американський рок-гурт, заснований у Нью-Йорку в 1967 р. Грає суміш геві-металу та гард-року, його вважають провісником панку. У піснях часто звучить науково-фантастична й горор-тематика. Один з улюблених гуртів Кінга.

<p>4</p>

«Country Joe and the Fish» – американський рок-гурт, заснований у 1965 р. Учасники виконували психоделічний рок, а пісні часто мали сатиричний характер. На початку антивоєнної пісні «Гадаю, я підписався на смерть» («I Feel Like I’m Fixin’ To Die Rag») вокаліст Джо Макдональд часто виконував так звану «Рибну кричалку» – зала викрикувала «FISH», волаючи «Еф!», «Ай!» тощо за кожним «ЯК ПО ЛІТЕРАХ?» Макдональда. На концертах це слово часто міняли на «FUCK».

<p>5</p>

Edward Dorn (1929–1999) – американський поет-авангардист. Наведений рядок Кінг узяв з епічної поеми про мандрівного напівковбоя-напівбога «Стрілець» («Gunslinger»), яка також подарувала назву першому роману з циклу «Темна вежа». Українською книга С. Кінга «Gunslinger» вийшла друком під назвою «Шукач».