Arhetüübid. Kes sa oled?. Caroline Myss. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Caroline Myss
Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU
Серия:
Жанр произведения: Эзотерика
Год издания: 2015
isbn: 9789949529612
Скачать книгу
end sellega algul tagasihoidlikult. Edu tuleb vähehaaval. Suurenda enda usaldusväärsust ja tõsiseltvõetavust pidevalt õppides.

      • Võrgustik. Kusagil mujal kui aktivistitöös ei tule nii selgelt esile, kui väga me üksteist vajame. Advokaaditöö on terve meeskonna töö. Üks Advokaat võib luua võrgu, ent kalasaagi vedamiseks on vaja palju rohkem inimesi. Nagu näeme hiljutistest presidendivalimistest ja Occupy-liikumisest, võib sünergia olla fenomenaalne, kui oskad võrgustikku hästi ära kasutada. Ent ära unusta ka vanaaegset võrguvälist suhtlemist. Kui kogud raha, on näost näkku suhtlemine kõige efektiivsem viis, et sulle kirjutataks välja tšekk või asutaks asjaga tegelema.

      • Uuri asja. Kui mõtled, kas hakata mingi asjaga tegelema, kuula oma sisetunnet. Millised probleemid tuleks sinu arvates lahendada? Millised teemad puudutavad sind isiklikult kõige rohkem – näiteks tervis, naiste probleemid või loomade õigused? Kas sind tõmbab mingi geograafiline piirkond – näiteks Darfur, Haiti või Apalatšid? Millised oskused sul on, et probleemi lahendamisele kaasa aidata? Sa ei pruugi olla arst ega arenguekspert, aga võib-olla oled tegelenud avalike suhete või raamatupidamisega, oled tehnikafänn või saad hästi hakkama inimestega või räägid hästi – need kõik on Advokaadi maailmas väga kõrgelt hinnatud oskused. Kui oled välja valinud mõned organisatsioonid, uuri nende kohta internetist ka seda, mis puudutab juhtimist ja fondide kasutamist. Hea Advokaat investeerib oma aega ja energiat targalt.

      • Kummuta suhtumine „mitte minu õuele“. Tundub, et keegi ei taha oma kodukanti kodutute varjupaika. Ent selliseid sotsiaalteenuseid tuleb kusagil osutada ja kõik varjupaiga asukad pole sugugi nii vastuvõetamatud inimesed nagu arvatakse. Kui sul on lisaks Advokaadi arhetüübile head diplomaadioskused, siis võid just sina olla see inimene, kes toob kogukonda sotsiaalseid muutusi, nii et võidavad kõik.

      Kas ma olen Hobiadvokaat, Pühendunud Advokaat või Emotsionaalne Advokaat? Loe uuesti „Eluteekonna“ osa ja vaata, milline Advokaadi kategooria sulle kõige paremini sobib. Sa ei pettu, kui teadvustad endale, millisel panustamise tasandil sa oled praegu – mitte järgmisel aastal – ja kas su ootused on realistlikud. Hobiadvokaat teeb igavad pühapäevad huvitavamaks flaierite jagamisega, ent kui otsustad mängida peaosa poliitilises kampaanias, siis ole valmis sagedaseks öötööks ja mitmeid nädalaid kestvateks reisideks. Kas saad seda endale lubada – rahaliselt ja emotsionaalselt? Kas su perekond peab su otsuse tõttu kannatama?

      • Säde või tulekahju? Kirglikkus on Advokaadi parim omadus ja see on loomulik, kui sind motiveerib võitlema ebaõiglus või laialdane hooletus. Ent sa ei aita kedagi, vaid vastupidi, võid halba teha, kui sind ajendab Advokaadi isklik vimm. Enne kui tegutsed, kustuta kõik vihaleegid ja vaata, et keskenduksid rühma, mitte isiklikele eesmärkidele.

      Ole enda parim advokaat. Hoolitsevad arhetüübid võivad kaotada väe, kui nad enda eest ei hoolitse. Pea meeles kõige alust: söö korralikult, hoia end vormis, ole kõiges mõõdukas. Sa pead olema võitlusvormis, et teiste inimeste õiguste eest võidelda.

      • Päästa maailma. Interneti kaudu on väga lihtne leida midagi panustamisväärset. Sa võid leida igasuguseid võimalusi mistahes piirkonnas, mistahes valdkonnas. Kui otsid ikka veel, mis on su kutsumus, siis võiksid tegelda millegagi nädal aega, enne kui end pikemaks ajaks sellega seod.

      Advokaadile on vägi väga tähtis. See on kütus, mida vajad oma tööks maailmas. Väga palju väge annab sulle rääkimine nende eest, kellel endal pole seda võimalik teha. Ja järgnevalt veel mõned näpunäited, kuidas su arhetüüp saab väge – või kuidas seda taastada, kui oled selle vahepeal kaotanud.

Kuidas sa väge ammutad?

      • Tehes endale selgeks oma motiivid. Soov muuta teiste elu paremaks on hea, ent omad huvid hävitavad su jõu.

      • Tundes oma ainest. Kirglikkusest ei piisa. Õpi oma valdkonda täielikult tundma.

      • Olles kannatlik. Muutused toimuvad omas tempos. Sa ei saa neid tagant sundida.

      • Olles meeskonnamängija. Isegi Jean d’Arcil oli armee seljataga.

      • Olles lootusrikas. Sa pead sellesse uskuma, mida teed, et suuta edasi minna ka siis, kui on raske.

Kuidas sa väge kaotad (ja kuidas selle tagasi saad)?

      • Tegutsedes valedel alustel. Advokaadi töö pole klubiline ettevõtmine. Keskendu oma organisatsiooni eesmärkidele.

      • Olles misjonär, mitte advokaat. Sa ei püüa pärismaalasi uude usku pöörata, vaid innustad neid muutusi tegema. Sa võid saada rohkem toetust, kui kampaania on hästi läbi mõeldud ja hästi läbi viidud.

      • Olles ebarealistlik. Ei maksa liiga kõrgele ronida. Ära looda midagi, vaid lihtsalt anna endast parim, sammhaaval.

      • Oodates tunnustust. Võib-olla su tööd tunnustatakse, aga võib-olla mitte. Mõlemal juhul jätka oma teed.

      • Olles rivaalitsev. Ära püüa teisi üle mängida. Hinda oma panust.

Advokaadi põhimõtted

      ▪ Ma pühendan end üritusele, andes endast parima.

      ▪ Ma väärtustan igaühe panust, mitte ainult enda oma.

      ▪ Ma saan aru, et Roomat ei ehitatud ühe päevaga, ja nõustun sellega, et kõik võtab aega.

      ▪ Kui tunnen, et olen ärritunud, siis tõmbun tagasi, kuni suudan tegutseda selge mõistusega.

      ▪ Ma tegutsen koos teiste aktivistidega ühise asja nimel.

Lõpetuseks

      Ükski varasem aeg inimkonna ajaloos pole olnud Advokaadi annete realiseerimiseks nii sobiv kui praegune aeg. Kuula oma südant, leia oma üritus ja pühenda end sellele.

      4. PEATÜKK

      Hoolitseja

      Arhetüüpide perekond: Hoolitseja.

      Teised väljendused: Toitja, Ema, Armastaja, Õde, Õpetaja, Päästja.

      Eluteekond: hoolitseda teiste eest, kes ise enda eest hoolitseda ei saa.

      Universaalne väljakutse: hirm olla isekas või kartus, et ei suuda teisi piisavalt aidata.

      Universaalne õppetund: õppida, millal aidata ja millal mitte.

      Määrav positiivne omadus: kaastundlikkus.

      Sisemine varjukülg: tunne, et sind tõrjutakse ja sinu eest ei hoolitseta.

      Meesvaste: Hoolitseja on tasakaalus yini ja yangiga arhetüüp, maskuliinne ja feminiinne energia on tasakaalus.

      Hoolitseja müüdid: Kui ma teisi ei aita, siis nad arvavad, et olen isekas. Ma pean inimesi aitama, või nad ei saa hakkama.

      Käitumismustrid ja iseloomujooned. Hoolitseja…

      • ei jäta maha kedagi, kes vajab abi.

      • hoolitseb perekonna eest.

      • valib hoolitsemisega seotud töö.

      • peab teiste aitamist oma kutsumuseks.

      • on kaastunde ja suuremeelsuse eeskuju.

      Elu väljakutse: hoolitseda piisavalt enda eest, et leida, kes sa tegelikult oled.

Eluteekond

      Hoolitseja arhetüübis on koos sellised omadused nagu kaastunne, suuremeelsus ja sünnipärane kalduvus aidata neid, kes abi vajavad. Ehkki kaastunne ja suuremeelsus on meile kõigile omased, moodustavad need inimlikud omadused Hoolitseja põhilise motivatsiooni. Hoolitseja perekonna liikmed – Hoolitseja, Toitja, Ema, Päästja, Õpetaja – püüdlevad teiste eest hoolitsemise poole. Hoolitseja põhiinstinkt on küsida: „Mida ma saan selle inimese heaks teha?