Правознавство. Коллектив авторов. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Коллектив авторов
Издательство: Фолио
Серия:
Жанр произведения: Юриспруденция, право
Год издания: 2014
isbn: 978-966-03-6568-1
Скачать книгу
у дні референдуму та виборів; на спортивних аренах – під час проведення чемпіонатів і першостей України, міжнародних спортивних змагань за участю національних збірних; в інших випадках, передбачених законом.

      Державний прапор України повинен бути в робочих кабінетах Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Голови Конституційного Суду України, Генерального прокурора України, Голови Національного банку України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Голови Рахункової палати України, керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, голів органів місцевого самоврядування, глав дипломатичних представництв та інших офіційних установ України за кордоном чи при міжнародних організаціях.

      На знак трауру Державний прапор України може підніматися у траурному оформленні – у цьому разі до верхньої частини древка або флагштока прапора прикріплюється чорна стрічка шириною від 50 до 100 мм, обидва кінці якої спадають до нижньої частини полотнища прапора.

      5.6. Державний лад України

      Державний лад характеризує державу з погляду: форми правління, політичного режиму та територіального устрою. Характер державного ладу України закріплений у розділі І Конституції – «Загальні засади».

      За формою політичного режиму Україна є демократичною, соціальною, правовою державою.

      Демократичною державою Україна визнається тому, що носієм суверенітету і єдиним джерелом державної влади в Україні є народ, який здійснює владу як безпосередньо шляхом виборів, референдумів тощо, так і через органи державної влади та місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Суспільне життя в Україні ґрунтується на засадах політичної, економічної та ідеологічної багатоманітності. Жодна ідеологія не може визнаватися державою як обов’язкова. Держава гарантує свободу політичної діяльності, не забороненої законом. Цензура в Україні заборонена.

      Соціальною державою Україна визнається тому, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження та забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Україна гарантує загальновизнані демократичні права і свободи згідно з вимогами норм міжнародного права.

      Правовою державою Україна визнається тому, що тут проголошений і діє принцип верховенства права в усіх сферах суспільного життя, тобто сама держава, всі її органи, організації, посадові особи і громадяни повинні діяти на основі й у межах правових норм. Конституція України має найвищу юридичну силу. Її норми є нормами прямої дії. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції