Варто пам’ятати, що сіль, цукор, спеції та інші органічні та хімічні підсилювачі смаку, зокрема і глутамат натрію, що міститься в більшості готових магазинних наїдків – змушують рецептори до адаптації і знижують поріг смакової чутливості. Дитина, яка росте на чіпсах та жувастиках, вередуватиме, коли їй запропонувати манну кашу, а дорослою навряд чи оцінить вишуканий смак ніжної форелі або тонкий букет французького вина.
– То чого саме ви хочете? – запитала я бабусю насамкінець. – Як, уявляєте, Рома має поводитись?
– Це ж так просто: їсти те, що йому пропонують, без істерик і впертості, не псувати собі апетит перед їжею і не зловживати оцим, – бабуся тицьнула пальцем у блискучу обгортку.
Підсумуємо нехитрі правила, що можуть допомогти не лише Ромчиній бабусі, а й багатьом іншим дорослим нагодувати дитину з користю та не зненавидіти куховарство і годування:
– пропонувати страви в достатній та необхіднійкількості;
– залучати дітей до розробки менюта дозволяти самостійно регулювати обсяг порцій;
– організовувати спільні приготування сімейних сніданків, обідів та вечерь;
– творити традиції родинного приязного столування.
Усе розкидає та не прибирає за собою, або Як забезпечити лад, не викидаючи іграшки та речі на смітник
– Ніколи не думала, що двоє дітей – це забагато. Нас у мами було двоє, і вона ніколи так не нервувалася, не втомлювалась, як я…
Ірина виглядала змарнілою. Мама трирічного Дмитрика і семирічної Софійки прийшла на консультацію сама: «Щоб хоч тут відпочити».
– Старша вже школярка, молодший у садочок ходить, думала, підростуть – легше стане. Але ж ні. Сил за собою прибрати немає. Соромно сказати, та буває, що немитий посуд лишається чекати наступного дня, про непрасовану білизну взагалі мовчу. Ще й цей нескінченний безлад. Іграшки всюди: на підлозі, в шафах, під столами, у ліжках… Вчора он шматки «Лего» з унітазу виловлювали.
Я особисто небагато знаю