Привиди серед нас. Ксенія Циганчук. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Ксенія Циганчук
Издательство: OMIKO
Серия: Поліцейський детектив
Жанр произведения: Современные детективы
Год издания: 2021
isbn:
Скачать книгу
на тиждень до Єгипту! Ось кому зараз по-справжньому добре. Один з наших оперативників – ти його, мабуть, не знаєш, – пояснив, коли Власта спантеличено глипнула на нього. – Узяв дружину, малого сина й усі чкурнули у відпустку. Ось те, що я називаю раціональним використанням тієї дрібки днів, яку нам дають на відпочинок. Правильно, а чого тут сидіти у карантин? Я тобі скажу: він не перший. У нас ще один колега полетів туди, ще у неділю. Войтюк мав відвозити його на вокзал.

      – Я не можу збагнути, як справу могли віддати Гусейнову?!

      Кир’ях приречено зітхнув: усі спроби відволікти Власту виявилися марними.

      – Власто, я розумію твоє обурення, але жодних причин, чому би він не міг розслідувати убивство Єгора, немає, – вкотре терпляче пояснив Женя.

      Подумки оперативник усміхнувся: з ким поведешся, від того й наберешся. Раніше характер патрульної був значно спокійніший. Зміни відчулися, коли вони з Єгором заприятелювали. Завжди роздратований і сердитий Єгор став поміркованішим, Власта натомість – суворішою. Зміни ці, безперечно, були корисними для обох. З Єгором стало простіше спілкуватися, а Власту почали більше поважати: коли ти надто м’який, годі цього чекати.

      – Усім відомо, що Гусейнов заздрив йому і ненавидів, – Власта підхопилася зі стільця, й заходилася міряти кроками маленький кабінетик оперативників.

      Нині тут перебували лише вони, тож патрульна не гребувала давати вихід емоціям:

      – Чому, скажімо, справу віддали не Гочмановському? Він непоганий слідчий.

      Власта прибрала з чола неслухняне пасмо світлого фарбованого волосся й почала масажувати скроні, рятуючись од скаженого головного болю, а відтак відчинила вікно і вдихнула свіжого повітря.

      Вона витріщалася на вулицю, та водночас нічого не бачила. Перед очима й досі бовванів спогад, як Єгор лежав на асфальті, стікаючи кров’ю й помираючи. Ніби зараз, бачила вона нажахані обличчя довкола і намагання Кир’яха розігнати допитливий натовп. А ще – пригадувала свої спроби підтримати життєдіяльність Єгора до приїзду швидкої.

      Чи правильно вона все зробила? Як їй тепер дивитися в очі його батькам?

      – Тобі відомо, що на Гусейнова написали заяву? – наче виходячи з трансу, повідомила оперативнику.

      Вона досі стояла до нього спиною, розмірковуючи про своє.

      – Хто? – обличчя Кир’яха витягнулося від здивування.

      Власта стенула плечима:

      – Якийсь алкаш. Сидить нині в ІТТ[5], чекає на обрання запобіжного заходу[6]. Мовляв, Гусейнов побоями змусив його зізнатися у крадіжці, а насправді він не винен.

      – Не здивуюся, що Гусейнов саме так і чинив. Але ніхто нічого не доведе. Алкоголіки та наркомани – не ті люди, яким суддя віритиме. Було таке двічі, – зізнався Кир’ях, – що на Гусейнова писали заяви, але обидва рази забирали. Сама подумай. Їхні слова проти слóва слідчого, що вже багато років працює у поліції. Зрештою, цей алкаш і справді може зводити наклеп. Для того, щоб довести провину Гусейнова, потрібен надійний


<p>5</p>

ІТТ – ізолятор тимчасового тримання. Призначений для тимчасового утримання осіб, затриманих за підозрою у скоєнні злочину.

<p>6</p>

Ці заходи застосовуються з метою запобігання можливості заховатися від слідства і суду або ж учинення нових злочинів. До запобіжних заходів належать: застава, домашній арешт, тримання під вартою та ін.