Межа Фундації. Айзек Азимов. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Айзек Азимов
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия: Фундація
Жанр произведения: Научная фантастика
Год издания: 1982
isbn: 978-617-12-8291-9, 978-617-12-8292-6, 978-617-12-8126-4, 978-0-553-90093-4
Скачать книгу
це означає? Але, будь ласка, не пояснюйте, якщо для цього потрібні глибокі знання з фізики. Я повірю вам на слово, так само як ви вчора повірили мені щодо єдиного виду людей та єдиного світу, звідки вони походять.

      – Спробуймо, професоре Пелорат. Протягом багатьох тисячоліть зореплавання ми користувалися хімічними, йонними та гіператомними двигунами, і всі ці пристрої були громіздкі. Старий імператорський флот мав кораблі по п’ятсот метрів завдовжки, де житлового простору було менше, ніж у маленькій квартирі. На щастя, Фундація спеціалізується на мініатюризації, відколи існує, через брак матеріальних ресурсів. Цей корабель – кульмінація. Він використовує антигравітацію, а пристрій, що робить її можливою, майже не займає місця і фактично вбудований у корпус. Якби його не було, нам досі потрібен був би гіператомний…

      До них підійшов вартовий зі Служби безпеки.

      – Вам час на борт, панове!

      Небо вже починало сіріти, хоча до сходу сонця ще залишалося півгодини.

      Тревіз озирнувся.

      – Мій багаж завантажили?

      – Так, депутате, ви побачите, що корабель споряджено всім необхідним.

      – Ага, і одягом, який не підійде мені ані за розміром, ані за стилем.

      Вартовий усміхнувся раптово й майже по-хлоп’ячому.

      – Гадаю, що підійде, – сказав він. – Останніх тридцять або сорок годин мер змусила нас працювати понаднормово, і ми підібрали те, що вам пасує. Не зважаючи на вартість. Послухайте, – він озирнувся, ніби бажаючи упевнитись, що ніхто не помітить цього раптового братання, – ви двоє щасливчики. Це найкращий корабель у світі. Повністю споряджений, за винятком озброєння. Мов сир у маслі купаєтеся.

      – Аби не потонути, – відповів Тревіз. – Ну що, професоре, ви готові?

      – Із цим – так, – сказав Пелорат і показав квадратну пластину близько двадцяти сантиметрів завширшки в чохлі зі сріблястого пластику. Тревіз раптом зрозумів, що Пелорат тримав її відтоді, як вони залишили його домівку, перекладаючи з руки в руку й ніколи не відкладаючи, навіть тоді, коли вони ненадовго зупинилися поснідати.

      – Що це, професоре?

      – Моя бібліотека. Вона каталогізована за темами й джерелами і вся вмістилася на одній пластині. Якщо ви вважаєте цей корабель дивом, то як щодо цієї пластини? Ціла бібліотека! Все, що я зібрав! Дивовижно! Дивовижно!

      – Так, – сказав Тревіз, – ми мов сир у маслі.

2

      Тревіз був у захваті від «нутрощів» корабля. Конструктори вміло використали простір. Тут була комора із запасом їжі, одягу, фільмів та ігор. Тут був тренажерний зал, вітальня й дві майже однакові спальні.

      – Оця, – сказав Тревіз, – мабуть, буде вашою, професоре. Принаймні тут є частотний зчитувач.

      – Добре, – задоволено сказав Пелорат. – Який же я йолоп, що так довго уникав космічних польотів. Я міг би жити тут у своє задоволення, мій любий Тревізе.

      – Просторіше, ніж я очікував, – із задоволенням сказав Тревіз.

      – І двигуни справді в корпусі, як ви казали?

      – Пристрої