Слова мають велику силу. Тож уважно дослухайтеся до того, що говорите. Якщо почуєте, що вживаєте негативні чи обмежувальні слова, намагайтесь їх змінити. Наприклад, якщо я чую розповідь про якийсь негатив, то не бігаю, переповідаючи її всім, кого бачу. У таких випадках я думаю, що ця чутка дійшла досить далеко, і пропускаю її повз себе. Але, почувши про щось позитивне, я розповідаю про це всім!
Опинившись серед інших людей, пильно дослухайтесь, що вони говорять і як говорять. Погляньте, чи можете ви пов’язати їхні слова з тим, що вони переживають у своєму житті. Річ у тім, що чимало людей проживають життя зі словом «треба». Це слово мої вуха вловлюють дуже чутливо – у мене ніби сигналізація спрацьовує щоразу, коли я його чую. Мені доводилося чути, як люди вживали його з десяток разів в одному висловлюванні. І ці самі люди намагалися зрозуміти, чому їхнє життя таке жорстоке чи чому їм несила вийти з якоїсь ситуації. Вони прагнуть мати значний контроль над тим, чого контролювати не можуть, і зайняті або тим, що звинувачують когось іншого, або тим, що звинувачують себе.
Практикуйте позитивні внутрішні розмови під час роботи з дзеркалом, стверджуючи про себе тільки позитивне й повторюючи лише позитивні афірмації. Якщо виринає якась негативна внутрішня розмова з дитинства, перетворюйте її на позитивне твердження. Наприклад, фраза «Ти ніколи нічого не робиш як слід!» стане афірмацією: «Я здібна людина й можу впоратися з усім, що трапляється на моєму шляху». Слухаючи себе та інших, ви краще зрозумієте, що говорите, а також як і чому це вимовляєте. Це усвідомлення допоможе вам змінювати внутрішні розмови на афірмації, що живитимуть та зцілюватимуть ваше тіло та думки, – чудовий спосіб полюбити себе!
Стверджуймо разом: «Я відпускаю всі негативні повідомлення з минулого. Я живу в теперішньому моменті».
Вправа для роботи з дзеркалом на третій день
1. Станьте або сядьте перед дзеркалом у ванній.
2. Погляньте собі в очі.
3. Промовте таку афірмацію: «Хоч би що я говорив собі, я говоритиму це з любов’ю».
4. Повторюйте її знову й знову: «Хоч би що я говорив собі в цьому дзеркалі, я говоритиму це з любов’ю».
5. Чи існує якесь твердження, почуте ще в дитинстві, яке досі «сидить» у вашій голові? Можливо, щось на кшталт «Ти дурний», чи «Ти недостатньо хороший», чи щось іще, що спадає вам на думку. Знайдіть час попрацювати з негативними твердженнями й обернути їх на позитивні афірмації: «Я розумний. Я розумніший, ніж мені здається. Я геній із безліччю творчих ідей. Я чудова людина. Мене можна любити. Я гідний любові».
6. Оберіть одну-дві з нових позитивних афірмацій і повторюйте їх. Промовляйте їх, поки вони не стануть