Белградський Шарм. Sanja Pokrajac. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Sanja Pokrajac
Издательство: Tektime S.r.l.s.
Серия:
Жанр произведения: Зарубежная образовательная литература
Год издания: 0
isbn: 9788835410874
Скачать книгу

      Для найкращого розуміння офіційного сербського написання, кожне речення та кожне слово в словнику будуть написані двома алфавітами, кирилицею та латиницею, з відповідною вимовою українською та з українськими символами.

      Столиця Сербії розташована на перетині двох рік – Сави та Дунаю – та є одним з найчарівніших та найвідвідуваніших міст Східної Європи. Вона приваблює багатьох туристів з усього світу величезною гостинністю сербського народу, відмінною гастрономією, історичною архітектурою, сакральним мистецтвом та, звичайно, безперервними розвагами. Життєвість цього міста справді надзвичайна. Проходячи найвідомішою белградською вулицею, Кнез Михајлова-Knez Mihajlova (Кнез Михайлова), де розташовані музеї, виставки та культурні центри, або Скадарлија-Skadarlija (Скадарлія) з її богемним шармом, тавернами та ресторанами, можливо почути живу музику не тільки духових оркестрів, а також саксофони, скрипки та контрабаси, які грають джаз, блюз, класичну музику або рок. Це неймовірне, справжнє злиття музики, мов усього світу та людей різного віку, які танцюють та розважаються до світанку. На річці Сава є безліч клубів, деякі з них найсучасніші, які побудовані на плотах під назвою «сплавові», де усю ніч танцюють під музику рок, техно, фолк та поп. Зона для плавання розташована на півострові річці Сава, який називається Ада Циганлија-Ada Ciganlija (Ада Циганлія), де розвага також гарантована в усі пори року. Також варто побачити Белградську Фортецю (Калемегдан-Kalemègdan) з її виставками під голим небом. Щоб краще дізнатися історії цього міста, потрібен цілий день. Побачити підземні римські колодязі, церкву Ружица-Ružica (Ружиця), каземати, інші підземні середовища та колекцію, яка протягом 70 років приваблює туристів своєю експозицією танків та важкої артилерії. Також слід побачити мозаїку зоопарку.  Це мозаїки, які виконані, найбільш, зі скла та каміння на басейні Калемегдана студентами з Белграда та представляють галерею з 440 мозаїк усіх тварин у світі.  Вулиця Теразије-Terazije (Теразіє) – серце Белграду – і, якщо ви знаходитися поруч з будинком №20 та чуєте ноти фортепіано, зайдіть та скуштуйте знаменитий десерт Москва шнит-Moskva šnit (Москва Шніт), зроблений з вершків, мигдалю, вишень та ананасів, візитна картка історичного та прекрасного готелю Москва-Moskva (Москва). У парку Ташмајдан-Tašmajdan, (Ташмайдан) знаходиться Церква Святого Марка та Храм Трьох Святих, який також називають Руською Церквою на згадку про багатьох росіян, які іммігрували до Белграда після Жовтневої революції.

      Варта дослідження також історична печера Ресава-Resava (Ресава) у селі Јеловац-Jelovaz (Йєловац). Крипта Храму Светог Саве – Hram Svetog Save (Храму Святого Савви) не потребує додаткових слів. Історичний музей Югославії був спеціально побудований містом Белградом щоб зробити подарунок президенту Югославії Тіто. На вулиці Крунска-Krunska (Крунска) за №51 знаходиться інтерактивний музей Nikola Tesla-Никола Тесла (Ніколи Тесли) з колекцією посмертних масок великого сербського вченого та урною з його прахом. Не пропустить Гардош кула-Gardoš kula (Гардош Кула), вежу, збудовану з чотирьох монументальних веж, присвячену святкуванню 1000 років угорської держави та Zemun-Земун (Земун), землю Габсбургів, найбільший з 17 районів Белграду. Міське нічне життя джазу, блюзу та естрадної найсучаснішої музики зосереджене в комплексі приміщень, створених на просторах колишньої пивоварні на вулиці Цетињска-Cetinjska, (Цетинська) за №15.

      Сербський народ – спокійний та гостинний. Релігія – переважно православна. Валютою країни є сербський динар (RSD). Міський транспорт добре організований, послуги таксі не коштують надто дорого. Для тих, хто має зупинитися у Белграді з будь-якої причини, не буде занадто складно знайти квартиру навіть біля центру за низькими цінами. Щоб завжди мати Інтернет, просто купуйте номер сербського постачальника.

      Сербська гастрономія

      Велика кількість сербських ресторанів пропонують широкий вибір алкогольних напоїв, зроблених на місцевих винницях. Серби добре відомі тим, що виробляють граппу зі слив – шљивовица-šljivovica (шливовіца), з лози – лозовача-lozovača (лозовача), з груш –  виљамовка-viljamovka (віл’ямовка), з яблук – јабуковача-jabukovaca (ябуковача), з трав – траварица-travarica (траваріца), з айви – дуњевача-dunjevaca (дун’євача), з абрикосу – кајсијевача-kajsijevaca (кайсієвача) та багато інших. Вибір відмінних вин, зроблених місцевими жителями, також дуже широкий – Мерло, Совіньйон, Каберне, Морава, Tamjanika – Tamiànica (Там’яніка), Реджент.

      Сербські страви – це здебільшого ті, що виготовляються на грилі зі змішаних видів м’яса та різноманітніші рецепти на базі м’яса, та знамениті ćevapi – cievapi (чевапчичі або кебапи – фрикадельки з білим хлібом пітою) та кајмак – kajmak (каймак), м’який сир, дуже відомий у Сербії. Дуже смачний стейк Карађорђе – Karadjordje (Караджорджева шніцла) з телятини. Зимова страва – знаменита  сарма-sàrma (сарма – м’ясні рулетики в капустяному листі), або перець, фарширований м’ясом, варена гомілка зі спеціями, квасоля зі свинячими ребрами, ђувеч-djuveč (джувеч – свинина з запеченими овочами), рибний суп, смажена риба, ajvar – aìvar (айвар – знаменитий соус з болгарського перцю), піта – тонкий, круглий, плоский, прісний хліб, наповнений сиром гибаница-gibanica (гібаниця), піта з м’ясом бурек – burek (бурек), з овочами зељаница – zeljanica (зел’яниця), або з яблуками јабуковача – jabukovaca (ябуковача). Туршија – Turšija (туршія) це суміш кислих