– А гарна ж погода сьогодні буде, хай йому грець.
– На що ти скаржишся?
– Я дохлий, тож пролежу весь день і не скористаюся нею.
– Повертай ліворуч, рушаймо під «цеглу».
Френк послухався – і карета виїхала на Полк-стрит у напрямку Юніон-сквер. А тоді колега гукнув:
– Ну ж бо, тисни на газ, я їх бачу.
Прибувши на велику площу, інтерни насамперед помітили кістяк старого «тріумфа», зігнутого над пожежним гідрантом. Френк вимкнув сирену.
– Ти поглянь, ще й влучив, – зауважив Стерн, вискакуючи з карети швидкої.
Двоє поліціянтів уже були на місці, й один із них спрямував Філіпа до розбитої вітрини.
– Де жертва? – запитав Френк у поліціянта.
– Там, перед вами. Це жінка. Вона лікар, вочевидь, працює на швидкій. Може, ви її знаєте?
Стерн уже став навколішки біля тіла Лорен і гукнув колезі, аби той швидше підбіг. Він уже розрізав ножицями джинси і светр, оголюючи шкіру потерпілої. На довгій нозі значний вигин, оточений гематомою, вказував на перелом. Інших помітних ушкоджень на тілі не спостерігалося.
– Підготуй присоски й розчин, у неї ниткоподібний пульс і немає тиску, частота дихання – 48, поріз на голові, закритий перелом у правому стегні і внутрішня кровотеча. Дай дві шини. Ти її знаєш? Вона з наших?
– Я вже бачив її, вона інтерн у реанімації, працює з Фернштейном. Єдина, хто його не боїться.
На останню заувагу Філіп не зреагував. Френк розташував сім присосок від монітора на грудях молодої жінки, приєднав кожну з них дротом певного кольору до портативного електрокардіографа й увімкнув прилад. Екран спалахнув миттєво.
– І що каже техніка?
– Нічого хорошого. Дівчина залишає нас. Тиск 80 на 60, пульс – 140, ціаноз губ. Я приготую ендотрахеальну трубку № 7, виконаємо інтубацію.
Лікар Стерн щойно ввів катетер і простягнув поліціянтові пляшку з розчином.
– Тримайте повище, мені потрібні обидві руки.
Миттєво переключившись із офіцера на свого напарника, він попросив увести в трубку для внутрішньовенного вливання п’ять міліграмів адреналіну, сто двадцять п’ять міліграмів «Солумедролу» й негайно підготувати дефібрилятор.
Температура тіла Лорен почала різко падати, а її кардіограма стала нестабільною. Унизу зеленого екрана заблимало червоне сердечко і водночас почав лунати короткий повторюваний писк, попереджаючи про неминучу фібриляцію серця.
– Ну ж бо, красуне, тримайся! У неї внутрішня кровотеча. Як там живіт?
– М’який. Мабуть, то нога кривавить. Ти готовий до інтубації?
Менш ніж за хвилину Лорен зробили інтубацію, до дихальної трубки причепили мундштук. Стерн попросив надати загальні показники, і Френк сказав, що дихання стабільне, а тиск упав до 50. Не встиг він закінчити речення, як уривчасте пищання змінилося