Торпедоносець «Свордфіш»
Заходи оперативного маскування, вжиті британцями, виявились цілком успішними. Коли противник виявив головні сили Середземноморського флоту, то вирішив, що вони вийшли в море задля прикриття чергового конвою. Обмеженню ситуаційної обізнаності сприяла й активна робота ППО британських кораблів – їхні зенітки збили аж вісім італійських літаків-розвідників. Після зустрічі в районі Мальти об’єднані сили британців спочатку взяли курс на Александрію – і італійці цілком логічно сприйняли це як завершення операції. Та насправді це був лише початок…
«Ілластрієс» вийшов у море 6 листопада 1940 р. У своєму ангарі він ніс 40 літаків – 24 «Свордфіші» з 813-ї, 815-ї, 819-ї та 824-ї ескадрилій, а також 12 винищувачів «Фулмар» і чотири «Сі Гладіатор». Командував кораблем кептен (відповідник капітана І рангу) Д. В. Бойд, який змінив на цьому посту ідеолога операції контр-адмірала Лістера. Він мусив підвести свій корабель непоміченим до Таранто. Від командирських талантів Бойда, його здатності передбачати кроки противника, значною мірою залежав успіх операції.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.