Тож стара приказка «Те, чого ти не знаєш, не може тобі зашкодити» не відповідає істині. Майже в кожному випадку, якщо ви ігноруєте проблему протягом тривалого періоду, сподіваючись, що вона минеться, ситуація лише погіршується.
Науковці з Мічиганського університету провели дослідження, які наслідки має потрапляння до нашого мозку хибної інформації. Дослідники з’ясували, що хибна інформація залишається в пам’яті людини, продовжуючи впливати на її мислення, навіть якщо людина усвідомлює, що помиляється. Ба більше: люди схильні повертати цю хибну інформацію на свою користь, надто коли вона збігається з їхніми переконаннями та є їх логічним підтвердженням.
Це призводить до подальшого розповсюдження недостовірних фактів.
За даними дослідження, негативні наслідки такого підходу виявляються в питаннях довкілля, політики, на особистому рівні. Хибна інформація чи упереджена точка зору на проблеми здоров’я (на кшталт: «Випадків захворювання на рак у нашій родині не було, тож і зі мною, напевне, все гаразд» чи «З часом родимка щезне») може мати катастрофічні наслідки.
Дослідники з’ясували, що погляди та особисті переконання можуть неабияк завадити людині змінити своє ставлення до хибної інформації, в яку вона повірила. До того ж спроба повідомити цій особі небажану правду, що не збігається з раніше прийнятою точкою зору, може призвести до зворотних наслідків та зміцнити помилкову думку. Коли в питаннях особистого здоров’я ви, замість того щоб подивитися правді в очі, ігноруєте проблему, така поведінка може спричинити серйозні ускладнення та навіть смерть.
А тепер обміркуйте інший варіант: а раптом ця родимка – форма раку, яка є повністю виліковною на ранніх стадіях, однак перетворюється на злоякісну, якщо нічого не робити?
Ви можете спрацювати на випередження – перевірити родимку та все владнати, – а можете воловодити через бажання робити вигляд, що все гаразд. У цьому випадку ваша необізнаність може зашкодити вам, а особисте переконання, що все минеться, матиме згубні наслідки.
Можна навести інші приклади подібного явища. Приміром, ви уникаєте візиту до стоматолога й продовжуєте переконувати себе, що дупло в зубі вам лише наснилося, а насправді все гаразд. Можливо, вам не хочеться заповнювати податкову декларацію, тому що ви боїтеся з’ясувати, яку суму насправді винні уряду. А може, ви волієте не починати розмову зі своїм подружжям, щоб не спровокувати можливу сварку.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.