Liidriks saamisel peate endale teatud määral uut identiteeti looma ja vormima. Andke endale võimalus proovida uusi töö- ja juhtimisviise, isegi kui te end nendega mugavalt ei tunne. See ei tähenda teesklemist, nagu te oleksite hoopis teine inimene, vaid uued kogemused pigem kujundavadki teid tõesti ümber. See, mis alguses tundub ebamugav, võib lõpuks saada oluliseks teie isiklikus arengus.
Muutustele avatuks jäädes ei pruugi te sellest avatusest siiski kõigile teada anda. Püüdke hoiduda liigselt välja näitamast ebakindlust, mida uute juhtimisprobleemidega silmitsi seistes või uusi juhtimisstiile proovides tunda võite. Kui te juhina liiga kindlalt isikliku läbipaistvuse teed käite („Kuulge, ma pole kunagi varem kasumiaruannet teinud ja mul pole aimugi, mida ma siin õieti tegema pean!“), õõnestate omaenda arengut. Andke endale võimalus näidata enesekindlust ka siis, kui te end veel päris loomulikult ei tunne. Niisugune eneseusalduse proovimine võib olla esimene samm selle tõeliseks muutmise teel.
Ausus ja eetilisus
Lõpuks, nagu eespool räägitud, mängib meeskonda endasse uskuma panemisel tähtsat osa ka eetiline käitumine. Teie kui juhi korral on see vägagi oluline. Ärieetika on normide kogu, mis määrab, kuidas töökohal õigesti käituda ja kuidas leida tee kõigi nende vastuoluliste huvide vahel, mis klientide, töötajate, juhatuse, investorite ning avalikkuse suhetes võivad esile kerkida. See laieneb kõigile teie töö osadele, suhestudes teie õigusliku vastutuse (kõigi seaduste ja määruste järgi toimimise) ning rahaliste kohustustega (näiteks ettevõtte jõukuse ja aktsionäride kasumi kasvatamisega).
Varasemal ajal olid eetikaküsimused ettevõtte personali- või õigusosakonna või ka juhatuse pärusmaa. Praegu see enam nii ei ole: nüüd kuuluvad need keskastme juhtide põhiliste kohustuste hulka. Paljudes ärikoolides õpetatakse kõigile juhtidele ühe peamise valdkonnana eetikat. Te vastutate nii oma ettevõtte ja selle aktsionäride ees kui ka inimeste ees, keda te juhite. Kõige lihtsamal tasandil määrab teie eetiline positsioon ära, kas nad tunnevad end teie ettevõttes turvaliselt – kas nad on näiteks kaitstud klientide või kolleegide ahistamise ja rünnakute eest. Vähimgi eetiline libastumine võib töötahtele kõvasti kahju teha. Kui teie inimesed ei usu, et suudate kollektiivi õigesti häälestada, ei saa nad vabalt oma tööd teha. Hirm ja kaitsepositsioonile asumine takistab neid endast parimat andmast.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.