Сподіваючись, що слухняність урятує її шлюб, Дженніфер відмовляється від усього, що для неї важливе і що допомагає їй розвиватися, запроторює себе до вигаданої «долі» й не бачить іншого виходу.
Одначе відмова не може стати довготривалим вирішенням.
Дженніфер мститиметься – можливо, приховано, як це робить багато жінок. Тепер вона витрачає купу грошей, щоб змиритися зі своєю долею. Спершу кілька днів відпустки, звісно ж, авіапереліт, щоб відпочити від труднощів. Два тижні відпочинку типу «все включено» з подругою. Нові меблі («немає сенсу тягати за собою старий мотлох»), увечері часто виходить у люди (те, що вона більше не може розвиватися політично, зовсім не означає, що їй треба стовбичити вдома). Отже, конфлікти були запрограмовані. Дженніфер поводиться стримано стосовно Тіма, однак скеровує свій гнів на сусідні поля бою. Вона думала, що діяла виважено та продумано, але при цьому не побачила, що залишила поза увагою власні потреби. Змусивши себе до безпристрасності, натомість вона вивільнила надумані потреби-замінники. Просто жінки не навчилися спершу шукати те, чого самі хочуть. Вони не розмірковують над власними потребами і страхами, які заважають їм рухатися своїм шляхом. За якусь мить Дженніфер, можливо, усвідомила, що її політичний успіх, співпраця з партійними колегами та вир подій були важливими компонентами її задоволеності. Вона відчувала, що отримує від цієї праці життєво важливу користь, а саме: самоствердження та самоповагу. І те, й те вона втратила заради сумнівного іміджу одруженої жінки.
Мисленнєва пастка Дженніфер полягала в її вірі в те, що вона потребує етикетки «жінка з чоловіком». Заради неї вона пожертвувала власною самоповагою.
Утім, певний зиск Дженніфер теж отримала: вберегла себе від ризику цілком серйозно поборотися за своє життя. Авжеж, завдяки утриманню чоловіка вона була захищена від провалу під час небезпеки, а також від того, щоб зробити кар’єру з усіма її наслідками. Проте Дженніфер довела, що здатна діяти самостійно та незалежно. Вона ухвалювала важливі рішення, які стосувалися не лише її самої, але й родини, включно з батьками, братами та сестрами. Займалася фінансовими питаннями, не втрачала контролю в кризових ситуаціях і діяла рішуче, коли хтось хворів. Вона могла заробити собі на життя, «продавати» власні політичні та організаторські здібності, здобувати прихильність людей, переконувати їх. Це все вона довела, й ані її чоловік, ані хтось інший не долучилися до цих успіхів. Тож тепер Дженніфер повинна зрозуміти це й мусить повірити в себе та свої уміння. Сама має дійти висновку, що здатна отримати визнання та повагу й без чоловіка, і наполегливо вимагати визнання своїх здобутків.
Чи знайома вам ситуація, коли ви не наважуєтеся зробити перший крок? Чи відчували стан, коли надто швидко готові поступитися важливими для вас речами? Чи бувало так, що ви діяли всупереч власним інтересам? Тоді ви неодмінно