Це були найважчі часи за всю історію компанії. Ніхто за стінами «Space X» не знав напевне скільки грошей вони втрачали, коли пропустили дати запланованих польотів, – Маск оцінив ці втрати в сотні мільйонів доларів – а інсайдери раптом почали сумніватися. І хоча вони й не знали цього, «Space X» опинилася за крок до того, щоб її обійшла «Blue Origin».
Якщо вам потрібен символ того, що Джефф Безос був у захваті від новин, які хотів оприлюднити, то саме повідомлення було досить промовистим: потайний магнат «Amazonа» приєднався до соціальної платформи «Twitter» у листопаді 2015 року, щоб розповісти про найбільший крок у досі невидатній історії «Blue Origin» як ракетної компанії.
«Найрідкісніший звір – це використана ракета. Контролювати приземлення – справа нелегка, але якщо все виконати правильно, може видатися легкою»6, – написав онлайн-магнат на своїй сторінці у Twitter, яка набирала все більше прихильників, а також виклав посилання на відео, опубліковане на веб-сайті «Blue Origin».
За декілька днів до цього компанія ще раз запустила «New Shepard» і нині вона успішно приземлила ракету-носія. На відео можна було побачити як ракета злітає з Техаської пустелі, запускає космічну капсулу по балістичній кривій до межі космосу, а потім успішно повертається на Землю. Кремезна ракета-носій повільно наблизилася до посадкового майданчика в пустелі за допомогою ракетного двигуна, який вимкнувся одразу після того, як вона торкнулася землі. Закінчувалося відео на тому, що Безос у ширококрисому капелюсі та дзеркальних сонячних окулярах відкорковував пляшку шампанського разом із радісною командою на посадковому майданчику.
Попри те, що запис демонстрував досягнення не наживо й на загал, як це робила «Space X», складалося враження, що «Blue Origin» зробила те, що Маск обіцяв роками, звершення, яке він сподівався продемонструвати на свій день народження: приземлення багаторазової ракети після польоту. Ба більше того, з точки зору Маска «Space X» уже зробила те, чого «Blue Origin» лише намагалася домогтися – продемонструвала вертикальний зліт і приземлення (VTOL) на власному випробувальному полігоні в Техасі, використавши прототип ракети під назвою «Grasshopper», хоча під час жодного з тих польотів вона й не піднімалася вище кілометра.
На відміну від Безоса, Маск був давнім користувачем «Twitter» і чудово розумів її особливості. Очки додавалися за агресію та сарказм.
«Не такий уже й “найрідкісніший”. Ракета “Grasshopper” виробництва “Space X” здійснила шість суборбітальних польотів три роки тому і досі в робочому стані», – випалив Маск звертаючись безпосередньо до Безоса. Пізніше він написав у своєму твіті: «Можливо, Джефф не знав, що суборбітальні польоти “Space X” [з вертикальним зльотом і приземленням] почалися в 2013 році. Орбітальні з приземленням на воду в 2014. На черзі орбітальні з приземленням на сушу».
На