Вранці, щоб знову не загубитись у натовпі, Арсен зайшов до гуртожитку, і вони зі Славою пішли на Хрещатик разом. Зайшли у сквер, що вів до пам’ятника комуністичному вождю, і Арсен зупинив її. Сьогодні він одягнувся в теплі черевики і зимову куртку, в якій не страшні навіть люті морози. З усього видно, що приготувався бути на Майдані весь день.
– Славочко, порадь, що мені робити. Маю енну суму грошей, зароблену неправедним шляхом, і вона мене пече в кишені…
– Ти їх вкрав?! – жахнулася дівчина.
– Неправедні – це хіба тільки ті, що вкрадені?
– Признавайся, поки не пізно, де ти їх узяв! – наказала Слава і вже подумала Бог знає що.
– Я не наважуюся тобі признатись, але повір, що нікого не вбив і не пограбував. Заробив своєю працею, але виявилося, що через дурну голову. Повір востаннє, бо я вже справді зав’язав з попередніми заробітками. Обіцяю надалі бути поміркованішим, – Арсен став у сніг на коліна і цілував Славці руки.
– Якщо ті гроші зароблені нечесно, то віддай їх на загальну справу. Зараз саме той час, коли можна змити гріхи і спокутувати провину, – порадила дівчина, хитро посміхаючись. – Чи справді вони тобі муляють, чи тільки переді мною хочеш показати щире каяття?
Арсен розстебнув куртку і з внутрішньої кишені піджака вийняв пачку скріплених ґумкою п’ятдесятигривневих купюр. Постукав ними по долоні, ніби вагаючись, і простягнув дівчині.
– Візьми, використай на що хочеш.
– О! Що ж це за така неправедна робота, що за неї стільки грошей платять? Невже наркотики? – злякалася Слава.
– Не вгадала. Політика, чорти б її забрали. Як на мою думку, то бруднішої роботи нема, бо тут продаєш душу, – сказав хлопець і сплюнув у чистий сніг, що цієї ночі припорошив пожовклу траву.
Арсен і Слава зайшли до крамниці, накупили солодощів і пригощали людей на Майдані. Дівчина спостерігала, з яким задоволенням Арсен роздавав пакунки, і думала: чи могла б вона так вчинити зі своїми грішми? Повірила хлопцеві, бо не помиляється тільки Бог.
Під