– Нам треба бути терплячими, – каже докторка Гемід. – Перший етап клінічних випробувань на людях розпочався лише півтора року тому.
Я не зводжу очей з матері, дивлячись, як вона поспішно киває, і її коротка білява стрижка рухається вгору-вниз під слова лікарки.
Цікаво, за скільки ниточок їй довелося смикнути й скільки грошей викинути, щоби втягнути мене в це.
– Ми відстежуємо його стан, але Вілл має нам допомогти. Має звести до мінімуму всі мінливі чинники у своєму житті, – очі лікарки зосереджуються на мені, тонке обличчя стає серйозним. – Вілле. Ризик перехресної інфекції тепер іще вищий, тож…
Я перериваю її:
– Не кашляти на інших фіброзників. Зрозуміло.
Її чорні брови насуплено сходяться.
– Не наближатися до них на відстань витягнутої руки. Заради їхньої безпеки і твоєї.
Я глузливо підіймаю руку, декламуючи слова, що, мабуть, уже стали девізом усіх фіброзників:
– Шість кроків завжди.
Вона киває.
– Ти зрозумів.
– Я зрозумів лише те, що в мене B. cepacia, отже, вся ця розмова тупа й безглузда.
Найближчим часом нічого не зміниться.
– Немає нічого неможливого! – з ентузіазмом каже докторка Гемід.
Мати закушує вудила:
– Я вірю в це. Ти теж маєш вірити.
Я видаю якнайширшу усмішку й підіймаю великий палець, а тоді перевертаю його донизу й хитаю головою, зганяючи усмішку з обличчя. Це така туфта.
Докторка Гемід прокашлюється, дивлячись на мою матір.
– Гаразд. Залишаю це вам.
– Дякую, докторко Гемід, – каже мати й завзято тисне їй руку, наче щойно підписала контракт для свого найнадокучливішого клієнта.
Докторка Гемід наостанок усміхається мені тонкими губами, а тоді йде. Мати обертається й дивиться на мене. Її блакитні очі пронизують наскрізь, голос лунає колюче.
– Мені коштувало величезних зусиль включити тебе до цієї програми, Вілле.
Якщо під «зусиллями» розуміти виписаний чек на суму, за яку можна послати до коледжу маленьке село, то вона, безумовно, доклала зусиль, достатніх, щоб зробити з мене лабораторну пробірку.
– Чого ти хочеш? Подяки за те, що запхала мене до чергової лікарні, змарнувавши ще більше мого часу? – я встаю й підходжу до неї, зазираючи в обличчя. – За два тижні мені буде вісімнадцять. Я офіційно стану дорослим. Ти більше не триматимеш мене у вузді.
На мить вона здається приголомшеною, а тоді її очі звужуються. Вона хапає зі стільця біля дверей свій плащ із останньої колекції Prada, натягує його й на ходу озирається на мене.
– Побачимось на твоєму дні народження.
Я притуляюся до дверей, дивлячись їй услід, доки її підбори цокають геть по коридору. Вона зупиняється