У другій частині книжки, «Секс у контексті», ми поміркуємо про те, як усі базові елементи: ваші емоції, стосунки, почуття щодо власного тіла й ваше ставлення до сексу – функціонують у контексті вашого життя. Четвертий розділ зосереджується на двох основних емоційних системах – коханні та стресі – й тих несподіваних і суперечливих впливах, які вони можуть чинити на вашу сексуальну чутливість. Розділ п’ятий описує культурні чинники, що формують і обмежують сексуальне функціонування, й пояснює, як максимізувати гарне в цьому процесі й подолати руйнівне. Ми дізнаємося, що контекст – ваші зовнішні обставини й ваш теперішній ментальний стан – має таке само вирішальне значення для вашого сексуального здоров’я, як тіло та мозок. Засвойте зміст цих розділів – і ваше сексуальне життя зміниться, а можливо, й решта вашого життя також.
Третя частина цієї книжки – «Секс у дії» – присвячена власне сексуальній реакції, і тут я розвінчаю два давніх і небезпечних міфи. Розділ шостий доводить, що сексуальне збудження може мати, а може й не мати нічого спільного з тим, що відбувається у ваших геніталіях. Саме з цього розділу ми дізнаємося, чому нонконкординативність, яку я згадувала раніше, є нормальним і здоровим явищем. Після прочитання сьомого розділу, чуючи, як хтось говорить про «сексуальні потреби», ви завжди промовлятимете подумки: «Ох, але ж секс не потреба». У цьому розділі я поясню, як працює «бажання у відповідь». Якщо ви (або ваш партнер) переживали зміну вашої сексуальної зацікавленості (підсилення чи послаблення), то цей розділ для вас важливий.
І четверта частина книжки – «Екстаз для всіх» – пояснить, як зробити секс повною мірою вашим, тобто створити пік сексуального екстазу у вашому житті. Розділ восьмий присвячений оргазмам – чим вони є й чим не є, як переживати їх і як зробити їх такими, як ті, про які ви читали, – такими, від яких зірки перед очима. І нарешті, в дев’ятому розділі я опишу те єдине найважливіше, що ви можете зробити, щоб поліпшити своє сексуальне життя. Але я розкрию цей секрет просто зараз: виявляється, найважливіше – це не частини, з яких ви складаєтесь, а те, як ви почуваєтеся щодо цих частин. Коли ви приймаєте свою сексуальність