2. Статеві відмінності в процесі дозрівання
Будда вчить, навіть якщо в людській природі є безмежна кількість варіантів, наприклад, як чоловік та жінка, то жодного з них не можна цінити менше за іншого.
Одна зі стереотипних статевих відмінностей між хлопцями та дівчатами, про яку існують припущення, що вона зумовлена тиском соціального середовища, є ігрова поведінка. Хлопці найохочіше граються з хлопцями, а дівчата – з дівчатами. Хлопці схильніші до ігор із солдатиками та машинками, а більшість дівчат натомість надають перевагу лялькам. Дослідження останніх десятиліть засвідчили, що статеві відмінності ігрової поведінки зумовлені найперше взаємодією між статевими гормонами та клітинами мозку, які формуються.
Аша тен Бруке агресивно виступає проти індустрії реклами, яка, на її думку, посилює хлопчачі та дівчачі стереотипи, а отже, має вплив на майбутній вибір професії дітьми. Я ж не бачу жодних доведених тез, що стереотипний стосовно статі маркетинг діє дискримінаційно на пізніший вибір професії чи негативно на розподіл обов’язків удома. Навіть уже згадана феміністка Корделія Файн з університету Мельбурна, авторка книги «Гендерний обман» (2012), не бачить жодних доказів цього. До того ж Александер і Гайнс (2002) виявили ту саму статеву відмінність щодо вибору іграшок у мавп: мавпи-дівчатка найбільше хапалися за ляльку і демонстрували материнський спосіб поведінки, у той час, як мавпи-хлопчики роздумували, що б таке зробити з машинкою. Ця диференціація, яка не могла бути нав’язана їм мавпячим суспільством, чітко показує, що в основу симпатії до певного типу іграшок закладено механізм, який сягає в минуле на багато мільйонів років еволюції, а отже, така симпатія базується на генетичних задатках.
Дівчатка, в яких під час пренатального розвитку, наприклад, через вроджену гіперплазію надниркових залоз (CAH, Congenital Adrenal Hyperplasia) підвищився рівень тестостерону, так само, як і хлопчики виявляють більше зацікавлення предметами, ніж людьми, і надають перевагу хлопчачим забавкам. Пренатальний стрес спричиняє в майбутніх матерів підвищення рівня гормонів надниркових залоз тестостерону й кортизолу. Якщо крізь плаценту вагітної проникає тестостерон, то на дівчинку в матці він матиме андрогенний вплив, наслідком якого буде ігрова поведінка, що властивіша для хлопчиків. І навпаки, якщо кортизол матері зменшить