Röhitsemine Toothy Konn. Fantaasiakomöödia. СтаВл Зосимов Премудрословски. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: СтаВл Зосимов Премудрословски
Издательство: Издательские решения
Серия:
Жанр произведения: Приключения: прочее
Год издания: 0
isbn: 9785005072559
Скачать книгу
nad jooksid eile samasse kohta, kuid aeglaselt. Isegi väga aeglaselt. Seda on lihtsalt võimatu ette kujutada: noh, sooooooo aeglaselt. Aeglasem kui tempo. Ja ainult Stasyan kõndis, nagu alati. Ma ületasin neid ja naasesin pidevalt. Ta jälgis pilkavalt, kuidas galopid liiguvad, ja talle tundus, nagu jookseksid nad videomängija aeglase liikumisega idee abil. Stasyan kõndis uudishimuga ringi ja heitis pilgu nende poosidele ja nägudele. Kuid neile tundus, et ta kiirustas, kuna ta oli nende jaoks liiga kiire. Aja paradoks: eile läksid nad kiiremini kui päev ja täna jooksevad nad vähem kui minut. Ilmselt mõjutab kiirgus ka aja selgust… Või äkki on see varblase või autori soov?! Igal juhul on see lõbus ja mitte standardne.

      – - Kas sa jooksed teda? – küsiti, noh, väga aeglaselt Zasratichi kolju. – Kas te teete nalja?!

      Stasyan liikus inimlikul ajal ja seetõttu on tema aeg meile lähemal ja kallim ning me usume temasse.

      – - Nii et te ei saa teiega sammu pidada.

      – mis?

      – - Zaaa, sa ei jälita. Ma tahan aru saada, mis tüüpi sa oled. Kas teil on probleeme sisemise ajaga? Siin see mul on, nagu inimestel on see ühtlaselt ja selgelt. Ja teil on paavst tärpentini, siis kõhukinnisus. Üldiselt olen lind, mitte roomaja. Mul on vaja lennata, hõljumine. Mul on arenenud ja võimsad tiivad … – ta tõstis jäsemeid ja vaatas nende ümber. Kurbus ajas teda segadusse ja ta ohkas alguses. – Uh… seal oleks sulgi, saba saabub. Siin on viimane kord, kui parem jooksin, kuid mitte viimane. Seejärel taastatakse kiirgus, kuid energiat pole. Jah, huvitav, kas te mässite täna õhtul jälle mädase sarve, mu tiivad või jalad?

      – - lõunaks. – Casulia sirutas end välja ja hüppel sirutas jalad nööriks. Ainult tema sai temast aru. Ja ülejäänud osas tundus ta kõne kiire, justkui kiirusega ja piiksuva, justkui heelium oleks hinganud…

      – - lõunaks? Võib-olla võite ka lõunatada ja Firefoxi, esimese hommikusöögi, teise ja viis õhtusööki?.. – Stasyan oli nördinud. – kolju ei pragune, ah? Sina, Chmoriko, – ja Stasyan jõmmutasid Tšerevitši jalaluu juures, mis samuti tuli maha ja rippus aeglaselt õhus liikudes oma aeglase hüppe keskel. Ta aga hõljus kohe meie aja kiirusel. – Noh, kas sa siis imeksid mind seekord?

      – - Nina! – vastas aeglaselt hüppav küngas Casulia.

      – - Istu mu nina peal? Nii et mul pole nina. Ma pole kiilas kass? Et tal on nina. Ja mul on nokk. – kinnitas varblane ja kinnitas oma silmad tuberkleile, millest vuntsid välja sirutusid sama aeglaselt, seejärel kerakujuline nina.

      – - Peaasi, et keel oleks. – lisas tšerevitš. – jutukas ja mäda nagu varblane…

      Kuid Stasyan ei kuulanud neid enam ega vaadanud neid. Ta hakkas tundma vuntsidega augu nina, mis aeglaselt august välja ronis. See oli mutt, kuid Stasyan seda ei teadnud. Ta võttis läheduses lebava õlekõrre ja läks üles, kleepis selle ninasõõrmesse ja tallas kohas, kus tema nina ja vuntsid olid augus. Põhk segati aeglaselt, seejärel aevastati sama aeglaselt. – Aaapchkhiii … – lendas ninasõõrmetest välja ja ka aeglaselt. Stasyanil õnnestus isegi napsi võtta, samal ajal kui õled puudutasid maad, hakkas mutter jälle välja ronima ja näitas aeglaselt: alguses vuntsid ja siis nina. Varblane tegi sama ja naeratas. Põhk segunes aeglaselt ja Stasyan seostas selle vuntsidega. Seal oli aeglane aevastamine ja põhk, nagu kookonivarras, lendas aeglaselt, kuid monumentaalselt välja ja tõmbas vuntsid.

      – - Ahhh!! – karjus mutt ja jõudis kohale, tõmbas vuntsidega õlgi maha, tundis põrgulikku valu ja jooksis kiiresti minema nagu prussakas. Stasyan naabrinaine ja haaras kõhu. Ja meeskond loobus kogu aeg vaid ühest hüppest. Stasyanil hakkas igav ja kõndima: siin ja seal. Ja ainult kahetses ta, et oli oma vuntsid kinni sidunud, kui märkas läheduses värsket hüppeliselt kasvavat pesakonda, milleks oli mutt hirmunud koletis. Varblane tuli üles ja ütles rõõmsalt:

      – - Ohhhh, taevased jõud, raputavad pilved, röstitud päike, aitäh!!! Ohhh, taevased jõud!!!!! – ja ta mäletas kärbestest ning purskas kärbesteks, kõverdus tollal ja hakkas kärbseid ootama.

      – - Noh, kus nad on? – varblane muretses valjusti.

      – - Oleme siin, jõuame järele! – vastas kolju Zasratich.

      – - Jah, mitte sina. Mul on sinust kahju, mul on vaja kärbseid. – ja Stasyan vehkis kätega, et hais hajuks laiemalt.

      – - Ah jaa, kes küll, lendab? – küsis Tšerevitš.

      – - SchA näe, ainult kannatust. – ja varblane hakkas ringi vaadates ootama.

      Õnneks kõndisid sellesama Honey kärbse juhitud kahe miljardi kärbse jäänused toitu otsides ringi, kuid kahjuks oli elavate seast, kes toitu tootsid, nagu Casulia kilde, siin pärast plahvatust oli ainult see mutt ja see on kõik, ja ta üldiselt ei hiilinud ta august välja ega jama, vaid hüppas näo välja, lihtsalt selleks, et temperatuuri muuta. Või äkki ta isegi roomas, või pigem, kui ta nakatunud piirkonda kogemata norskas. Röögivad, norskavad ja norskavad… ja sitt.

      Lemmik lõhn ümbritses Honey ja tema inimeste ninasõõrmeid. Ja julgustas kõiki, vihastas.

      – - Aea, calli nüüd! hüüdis ta sumin. – siin see on? Lennake sellel dermise hunnikul ja sööge seda bistroo. Meie rahvahulk vajab jõudu. – ja nad kõik lendasid korraga ja asusid varblastele, kuid nende ajud pika nälgimise tõttu ei töötanud ja jälle langesid nad sama sööda jaoks. Pesakond külmutas ja Stasyan ütles:

      – - Tere, lenda kallis! Ei tundnud??

      – - Oh! – ehmunult ehmunud, lendab Honey ja vahetub kohe. – Ohhhh! Kas see on sina, härra elus? Milline õnn sind elusana näha!

      – - Nagu näete, ja sina, loll putukas, viskasid mind rasketel aegadel ja nüüd olen nendega vangistuses, võib-olla isegi orjuses.

      – - kuidas on mi??

      – - Ei, veel hullem. Nad kasutavad mind

      – - kuidas meid??

      – - Ei, see on toit, aga ma üürin teid kokkuleppel. Ja isegi kui ma sõin sinu oma natuke, siis kannatusteta ja siis on kõik see, mida ma sõin, minus. Oleme üks ja tugev… Ja teie, kärbes, Kallis, viskasite mind rasketel aegadel.

      – - Andke andeks, söör, teeme trenni – umbes püssirohu kooris.

      – - Noh, okei, siin nad on. Siis lendame, kui need meie ajal ei tööta.

      – - Jooks? – naeris kärbes kallis. – minu arvates nad ei jookse. Nad isegi ei lähe.

      – - Nad ripuvad lihtsalt õhus. – Nad selgitasid taas kärbseid kooris ja naersid samamoodi.

      – - Miks sa naerad? – Stasyan sai jalga. – noh, nendega põrgu. Nende probleemid on nende probleemid ja minu on minu. Igal onnil on oma kõristid. Niisiis, lennake!!!

      Ja kärbsed hummeerisid üksmeelselt, nii et laulust selgus: «Ja ta ütles, et nad lendasid, ja ta klappis oma tiiva. Ja tõusis justkui mööda Tšernobõli steppi tõusis maapinnast kõrgemale.»

      – - «Maa», idioodid! – nutt parandas Stasyani.

      Ja varblane hüppas üles, sülem võttis kätte ja nad lehvisid Golupy kohal. Ja nad jõudsid peagi oma meeltesse, see tähendab inimese ajalise kiiruseni. Ja kohe sattusid nad paanikasse:

      Hei kuule! hüüdsid nad pärast seda, kes andis tiibu. «Oota, sa lubasid, paskudin.»

      – - Ma tapan su, koera ja šaakali poeg. – hüüdis Tšerevitš.

      – - Sina olid see, kes teda hirmutas, ja ta viskas minema!! – kolju plahvatas Tšerevitšil.

      – - See pole minu süü!! hüüdis ameeriklane kohmetult ja käredalt.

      – - Aa, ah, ah see teeb haiget!!! – see eemaldati tõusvalt Stasyanilt kõrgustesse. Ta nägi, kuidas topside kollektiiv kolis, kus keegi polnud Chmor Iko eest seisnud, sest kõik juhtus kõigi silme all ja kõik teadsid, et see oli lõpp.