А тепер про тих, хто вважає, що прибирає жахливо. Їхній марафон починається тоді, коли я заходжу до оселі. Повсюди розкидано купи мотлоху, і здається, що безлад влаштовано навмисно. Може, мене вирішили розважити, дізнавшись про моє дивакувате захоплення прибиранням? Одна клієнтка зізналася, що завжди вважала свою кімнату приміщенням для зберігання речей. З такими клієнтами доводиться спершу розчистити підлогу для того, щоби зібрати весь одяг в одному місці, а вже потім «перевірити речі на радість».
Незалежно від того, добре чи погано клієнт прибирає, він завжди може навчитися наводити лад. Та лише ті, хто вважає себе цілком безнадійним у прибиранні, дійсно відчують разючі зміни. Дізнавшись як, вони починають прибирати віддано і натхненно. Наше сприйняття власних навичок прибирання – це просто упереджені припущення. Люди, котрі вважають, що жахливо прибирають, ніколи не знали, як це робити правильно, і тому не мали чистого помешкання.
Одного разу я отримала мейл від чоловіка клієнтки, який стверджував, що його дружина «перетворилася на зовсім іншу людину. Раніше вона нічого не помічала, в усіх сенсах цього слова. Ніколи не дивилася під ноги, не повертала речі на місця. Взагалі нічим не переймалася. Тоді я займався прибиранням, а тепер вона сама почала ретельно прибирати в домі».
Уявіть, як така зміна може вплинути на ваше життя. «Бог прибирання» ніколи нікого не кидає, навіть тих, хто в себе не вірить. Головне – зважитися. Ми зможемо змінити своє життя, тільки якщо будемо щиро цього прагнути.
«Спершу позбудьтеся зайвого». Певна, ви вже зрозуміли, що це одне з головних правил методу КонМарі. Не позбавившись зайвого, не розкладайте все по поличках. Зосередьтеся на пошуку непотрібних речей.
Ті, хто вже розпочав марафон із прибирання, знають, що починати можна неохоче. Та коли ви втягнетеся в процес, позбавлятися речей стане цікаво. А вже це тривожний дзвіночок. Не варто перетворюватися на робота-утилізатора лише тому, що це весело. Сам процес викидання ніколи не принесе вам радості.
Позбутися речей не є нашою метою. Значно важливіше знайти речі, які вас тішать. Сумніваюся, що, викинувши все, ви будете радіти життю в порожньому будинку. Наша мета – створити середовище, де нас оточуватимуть улюблені речі.
Важливо почати з визначення того, як ви уявляєте собі ідеальний спосіб життя. У мене до вас прохання: будь ласка, не стримуйте себе. Ваше ідеальне уявлення не буде закарбоване на віки і не стане обов’язком. Дозвольте собі найхимерніші фантазії. Хочете жити, як принцеса, серед сніжно-білих меблів? Мрієте про розкішні й дорогі апартаменти з гарними картинами на стінах? Чи, може, фантазуєте про кімнату, де буде так багато рослин, що здаватиметься, наче ви оселились у самій гущавині лісу?
Я розумію, декому важко уявити своє ідеальне помешкання. Тому пропоную знайти зображення,