За дві хвилини, привалившись плечем до старої цегляної стіни, обернувши обличчя до ранкового сонця, він уже стояв біля директорки. Що відбувалося далі, скидалося на ритуал закликів-відгуків у якійсь фундаменталістській церкві.
– Доброго ранку, докторе Норкросс.
– Доброго ранку, директорко Котс.
– Готові до чергового дня в чарівному світі інституції?
– Справжнє питання в тім, чи готовий чарівний світ виправної інституції до мене. От який я, цілком готовий. А як щодо вас, Дженіс?
Вона мляво знизала плечима і видихнула дим:
– Так само.
Він кивнув на її сигарету:
– Думав, ви кинули.
– Кинула. Я так люблю кидати, що роблю це раз на тиждень. Інколи двічі.
– Все спокійно?
– Цього ранку так. Але вночі у нас стався зрив.
– Не кажіть. Дозвольте, я вгадаю. Ейнджел Фіцрой.
– Аж ні. Кітті Мак-Дейвід.
Клінт звів угору брови:
– От цього я не очікував. Розкажіть.
– За словами її співкамерниці – Клодії Стівенсон, це та, яку інші пані називають…
– Клодія Фігура-Динаміт, – сказав Клінт. – Дуже пишається своїми імплантатами. То це Клодія щось учудила?
Клінт нічого не мав проти Клодії, але сподівався, що річ у ній. Лікарі – теж люди, вони мають своїх фаворитів, і Кітті виправної Мак-Дейвід була однією з його улюблениць. Кітті, коли вона прибула сюди, була у важкому стані – звичка до саморуйнації, різкі зміни настрою, високий рівень тривожності. Відтоді вони подолали довгий шлях. Серйозно вплинули антидепресанти і, як дуже хотілося вірити Клінту, дещо допомогли його психотерапевтичні сеанси. Кітті, як і він, була продуктом опікунської системи Аппалачії. Під час однієї з їхніх перших розмов Кітті їдко спитала: чи є в його великій панській голові бодай якесь поняття, що воно таке: не мати ні дому, ні родини.
Клінт не вагався.
– Я не знаю, як відчувала це ти, Кітті, але я почувався ніби твариною. Наче весь час я або сам полюю, або полюють на мене.
Вона подивилася широко розчахнутими очима:
– Ви?..
– Так, і я, – сказав він. Маючи на увазі: я теж.
Тепер Кітті майже завжди відзначали в рапортах «похвальна поведінка» і, що краще, вона уклала угоду з прокуратурою свідчити у справі братів Ґрайнерів – великій операції з вилучення партії наркотиків, яку тієї зими провела власний шериф Дулінга Лайла Норкросс. Якщо Ловелла і Мейнарда Ґрайнерів загребуть, дострокове звільнення стане для Кітті наявною можливістю. Якщо вона його отримає, думав Клінт, з нею все мусить бути гаразд. Кітті тепер розуміла, що знайдення собі місця в цьому світі, залежить від неї, а також від постійної підтримки – як медичної, так і соціальної – щоб відповідати новим обов’язкам. Він вважав Кітті достатньо сильною, щоб звертатися по таку підтримку, боротися за неї, і вона щодня