Укладіть список сфер головних результатів. Почніть з відповіді на запитання: «За що мені платять? Для чого мене найняли?»
Передайте список керівникові й попросіть визначити пріоритети в ньому. Що, на думку боса, більш чи менш важливе? Що ви повинні робити впродовж більшої частини свого часу? Як керівник вимірює ваш успіх у найважливіших результатах, для яких вас і найняли?
Проблеми в бізнесі виникають з багатьох причин. По-перше, ні підлеглий, ні керівник чітко не розуміють сфер головних результатів і критеріїв успішності компанії або окремого її підрозділу. По-друге, працівники чітко не розставляють головні результати за пріоритетністю, тому легко відволікаються на менш важливі справи. Як висловився одного разу консультант з менеджменту Бенджамін Треґо4, «найгірше витрачати час – добре робити те, що робити взагалі не потрібно».
Визначення сфер головних результатів – один із найважливіших чинників менеджерської ефективності, адже лише 20 % вашої діяльності визначатимуть цінність 80 % того, що ви робите. Для деяких посад і робіт це співвідношення може бути 10/90. Якщо не знаєте, які 10 % або 20 % найважливіші для вашої діяльності, годі розраховувати на успіх. Якщо не знаєте сфер головних результатів, то, звісно, приділятимете більше часу менш важливим, другорядним справам.
Одне з найкращих запитань, яке можете постійно собі ставити: «Що з того, що лише я можу зробити якісно, справді вплине на результат?» Якщо не виконаєте конкретну роботу чи завдання, ніхто інший за вас цього не зробить, тому результативність і продуктивність вашого відділу почнуть падати. Однак якщо зробите це швидко та якісно, матимете вищу продуктивність та кращі результати.
Наприклад, сфера головних результатів – рекрутинг і кадрове забезпечення; пошук відповідних працівників для відповідної роботи. Як написав у своїй книжці «Від доброго до величного» Джим Коллінз5, топ-менеджери – це ті, хто, «допомігши відповідним людям сісти в автобус, а невідповідним – зійти з нього, розсаджують відповідних людей на відповідні місця в автобусі».
Здатність знаходити відповідних працівників, ретельно їх добирати та призначати на головні посади у вашій зоні відповідальності – це те, що повинні зробити лише ви. Якщо цього не зробите або зробите погано, ніхто інший за вас цього не виконає й не зможе виправити. Однак, якщо виберете відповідних працівників та об’єднаєте їх в ефективну команду, зробите величезний внесок у свій бізнес.
Відповівши на запитання «За що мені платять?», переходьте до наступного: «За що платять моїм працівникам?»
Записуйте й далі свої думки. Укладіть список своїх підлеглих. Потім під прізвищем кожного з них запишіть, якщо зможете – за пріоритетністю, перелік головних результатів, для досягнення яких ви найняли цього працівника.