Полліанна дорослішає. Елінор Портер. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Елінор Портер
Издательство: Фолио
Серия: Шкільна бібліотека української та світової літератури
Жанр произведения: Детская проза
Год издания: 1915
isbn: 978-966-03-8281-7
Скачать книгу
у Белдінґсвілі місіс Чилтон дочекалась, доки Полліанна вкладеться в ліжко, і аж тоді почала з чоловіком розмову з приводу листа, отриманого з вранішньою поштою. Жінка мусила чекати на сімейну раду до пізньої години, з огляду на ненормований робочий день лікаря і далекий шлях доктора на роботу і додому.

      О пів на десяту доктор увійшов до кімнати своєї дружини. Його втомлене обличчя осяяла радість при вигляді коханої, але тут-таки в очах промайнуло занепокоєння.

      – Поллі, кохана, в чім річ? – стурбовано запитав чоловік.

      Дружина сумно посміхнулась у відповідь.

      – Річ у листі. Однак я не сподівалася, що ти одразу помітиш це з мого вигляду.

      – То не треба було прибирати такого вигляду, – всміхнувся він у відповідь. – А що в листі?

      Місіс Чилтон якусь мить вагалася, тоді взяла лист, що лежав поруч з нею.

      – Я тобі його прочитаю, –запропонувала вона. – Лист від Делли Ветербі з санаторію доктора Еймса.

      – Згода. Починай! –простягнувся чоловік на диванчику, поруч з жінчиним кріслом.

      Жінка почала не одразу. Спершу вона підвелась і накрила чоловіка сірою шаллю з домотканої вовни. Минуло близько року від дня шлюбу місіс Чилтон. Їй самій виповнилося сорок два. І, здається, за короткий час їхнього шлюбного життя вона намагалась вилити на чоловіка весь невитрачений запас жіночої турботливості й ніжності, що накопичувався впродовж двадцяти років її самотини. Зі свого боку, доктор, який одружився у сорок п’ять і у якого за плечима теж були тільки самотність і брак любові, аж ніяк не заперечував проти «концентрованої» ніжності. Інша річ – він намагався приймати її вдячно, але без надмірного піднесення. Доктор відкрив для себе, що Поллі ще не цілковито звикла до свого заміжнього становища і одразу впадала в паніку і намагалася стримати «недоречну» турботливість і «безглузду» ніжність, якщо вияви її почуттів ставали надміру очевидними. Тож чоловік обмежився тим, що злегка поплескав її долоню, яка розгладжувала на ньому вовняну шаль.

      Жінка влаштувалась поруч і почала вголос читати листа.

      «Моя люба місіс Чилтон! – писала Делла Ветербі. – Шість разів я починала писати вам листа і шість разів подерла його. Тож вирішила не починати більше, а одразу викласти вам, що мені треба. Мені потрібна Полліанна. Це можливо?

      Ми познайомилися з Вами і Вашим чоловіком у березні, коли ви приїхали по Полліанну, щоб забрати її додому, але я думаю, що Ви мене навряд чи пам’ятаєте. Я попрошу доктора Еймса (який мене знає дуже добре) написати Вашому чоловікові, щоб Ви змогли без жодних побоювань довірити нам (я сподіваюсь на це) свою славну племінницю.

      Наскільки я розумію, Ви поїхали б із чоловіком у Німеччину, якби мали на кого залишити Полліанну. Тому я наважуюсь запропонувати Вам залишити її у нас. Більше того, люба місіс Чилтон, я благаю Вас про це. І, з Вашого дозволу, я поясню, чому.

      Моя сестра, місіс Керю, нещасна жінка обставини життя геть зламали її. Вона створила навколо себе безрадісне гнітюче середовище, куди не проникає навіть промінчик сонця. Я думаю, ваша племінниця