Давид і Голіаф: Аутсайдери, невдахи і мистецтво перемагати гігантів. Малколм Гладуелл. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Малколм Гладуелл
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Личностный рост
Год издания: 2013
isbn: 978-617-12-4507-5, 978-617-12-4616-4, 978-617-12-4615-7, 978-617-12-4614-0
Скачать книгу
потім іще іншу, уклав кілька додаткових угод, отримав нагороди і здійснив низку надзвичайно успішних проектів. Тепер у нього є будинок у Беверлі-Гілз завбільшки з авіаційний ангар, власний літак, «Феррарі» в гаражі й ворота перед безкінечним проїздом, який мав такий вигляд, наче його доставили з середньовічного європейського замку. Він розумів гроші. Він розумів їх тому, що на вулицях рідного Міннеаполіса дізнався про їхню цінність і їхнє призначення.

      – Я волів мати більше свободи. Я хотів прагнути різних речей. Гроші були інструментом, який можна використати для власних устремлінь, бажань і наснаги, – каже співбесідник. – Мене ніхто такого не вчив. Я сам до цього прийшов. Це було схоже на метод спроб і помилок. Мені подобався такий стимул. Він додавав самоповаги. Я відчував, що більшою мірою контролюю своє життя.

      Чоловік говорив це, сидячи у своєму домашньому офісі – кімнаті завбільшки з типовий будинок, – а потім нарешті сказав головне. У нього були діти, яких він дуже любив. Як і кожен батько, він хотів їх забезпечити, дати їм більше, аніж мав сам. Але він створив велику суперечність, і він це знав. Став успішним, тому що здолав довгий і тяжкий шлях, дізнався про цінність грошей, значення праці, радість і задоволення від можливості втілювати задумане. Однак через цей успіх його дітям було важко вивчити такі уроки. Діти голлівудських мультимільйонерів не згрібають листя на сусідських подвір’ях у Беверлі-Гілз. Їхні батьки не махають у них перед носом рахунками за електрику, коли вони залишають світло увімкненим. Вони не сидять на баскетбольній арені за колоною, міркуючи про те, як це – сидіти в першому ряду. Вони живуть у першому ряду.

      – Інтуїція мені підказує, що виховувати дітей у заможному середовищі набагато важче, ніж прийнято думати, – каже він. – Економічна скрута спустошує людей. Утім, багатство їх теж спустошує, тому що вони втрачають амбіції, гордість і відчуття власної цінності. На обох кінцях спектра нелегко. Мабуть, найкраще перебувати десь посередині.

      Звичайно, бідкання мультимільйонера про своїх дітей – далеко не найкращий спосіб викликати співчуття. Діти цього чоловіка з Голлівуду завжди житимуть у найкращих будинках і сидітимуть у першому класі. Але він говорив не про матеріальний добробут. Це була людина, яка зробила собі велике ім’я. Один із його братів очолив сімейний металообробний бізнес і непогано на ньому заробив. Інший брат став лікарем і створив успішну медичну практику. Його батько виростив трьох самодостатніх і мотивованих синів, які досягли чогось у житті. Він вів мову про те, що йому з його сотнями мільйонів доларів буде важче виховати своїх дітей так само успішно, як його виховав батько у змішаному районі Міннеаполіса.

4

      Чоловік із Голлівуду не першим зробив таке відкриття. Думаю, більшість із нас це інтуїтивно розуміє. Наші уявлення про зв’язок між вихованням дітей та грішми базуються на одному важливому принципі, який звучить так: не завжди що більше, то краще.

      Важко