Мисливці за привидами (збірник). Андрій Кокотюха. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Андрій Кокотюха
Издательство: Фолио
Серия: TeenBookTo
Жанр произведения: Детские приключения
Год издания: 2017
isbn: 978-966-03-7831-5,978-966-03-7835-3
Скачать книгу
розумієш? Тільки так…

      11. «Алхіміки»

      Діяти вирішили вже завтра. Справді, не тільки кожен день дорогий – кожна година.

      Готуючись до наступного дня, Денис Черненко довго не міг заснути, крутився на своєму дивані в меншій кімнаті, яку ділив з молодшим на три роки братом. Ось кому лафа: він нічого не знає про намір пограбувати школу. І точно не хоче стати злодіям на перешкоді.

      А цей Максим справді розумник, мови нема. План простий, може, Денис і сам зміг би колись до такого додуматися. Тільки ж не додумався… І все в Максима передбачено, все, наче в кіно, продумано. Правда, хуліганити доведеться йому, Денисові. Але ж іншої ролі для себе він і справді не бачив.

      Тільки б вийшло. Бо головне, з чим погодився Денис, – вони не справжні злодії. Ніякому лиховісному дяді Кості – взагалі, в жодні чужі руки – вони Золотий кубок віддавати не збираються. Треба заховати його від істинних крадіїв, нехай побігають. Як потім повернути його, Максим обіцяв придумати до ранку. Зараз їхнє завдання – випередити злодюг і врятувати шкільний кубок.

      Цілий наступний день обоє сиділи на уроках, наче на голках. Лиш перезиралися потайки. А Максим, хоч зовні й тримався спокійно та впевнено, все ж таки так само переживав. Бо біля дошки на математиці не знав, як правильно рівняння розв’язати, а це на відмінника не схоже. Навіть математичка Ольга Олегівна це помітила.

      – Мабуть, ти захворів, Білан, – невпевнено припустила вона.

      – Мабуть, – охоче погодився хлопець. – Весна, зміна погоди, перепад температур, сльота, все таке.

      Сказав так іще й кахикнув для натуральності.

      Щойно уроки закінчилися, Максим уже топтався під кабінетом хімії. На великій перерві він уже підходив до вчителя, якого всі так і називали – Хімік. Насправді його звали Юхимом Юхимовичем, і був він найстаршим вчителем у їхній школі. Максимів тато в своєму шкільному дитинстві хімію як предмет не любив найбільше. Але колись пояснив синові: може, це тому, що в мене вчителя хорошого не було. А Юхим Юхимович – справді хороший учитель. Білан-старший навіть колись обмовився Біланові-молодшому: він – місцева велика людина, людина-легенда. Хоча б через те, що всіх учнів уперто називав на «ви», зате до колег, у тому числі до директора, принципово звертався хоч на ім’я по-батькові, але при цьому – на «ти».

      Йому все прощають. Давно на пенсії повинен бути, ба ні – не відпускають. Що цілком збігалося з бажаннями самого Хіміка. Поза школою і своїм кабінетом цей самотній чоловік себе просто не уявляв. Між іншим, це Максим теж від батька почув.

      Хімію семикласникам ще не викладали. Через те Максим поки не встиг особисто познайомитися з легендарним Юхимом Юхимовичем. Одначе без нього свій зухвалий план він здійснити не міг. А раз так, то виловив Хіміка на великій перерві і, на диво швидко, про все домовився.

      Прийшов першим – Юхим Юхимович у своєму кабінеті поки що був один. Глянув на хлопця поверх окулярів, відсунув якийсь старий товстий том.

      – Ага. Ви все ж таки прийшли. Не передумали, юначе?

      – Ні.

      – Хочете