6. Traumad. Püüdke likvideerida need tulemused, mis teil võivad tekkida. Need on selgroo, vaagna, kolju jnt. eluliselt tähtsate organite traumad. Teie väikese varba traumaga ei kaasne õnneks muud, kui valu. Kolju trauma aga võib viia tulevikus nägemise kaotuseni. Näiteks kukkus laps kahe aasta vanusena peaga vastu radiaatorit. Lesis veidi rahulikult ja kõik möödus justkui õnnelikult. Tavaliselt ei kaasne sellisel puhul ju mingit ravi. Kahekümne aasta pärast aga valutab tal pidevalt pea ja neuropatoloog küsib: „Kas teil oli pea trauma?“ Vastus on – jah. See kunagine kukkumine põhjustab valusid hiljem, sest trauma tagajärjel tekkinud muutused jäid kõrvaldamata. Tihti tulevad arsti juurde inimesed, kes on lapsepõlves kukkunud peaga millegi vastu ja neil on lihtsalt „kolp lopergune“. Aga peavalusid tekitabki just see, et luud on tagasi paigaldamata. Kui koljuluud tagasi oma kohale asetada, siis kaovad ka valud. Õppige vaatlema organismi süsteemselt. Kui inimesel on kõõrdsilmsus, siis see ei puuduta üldse silmi. 95 % juhtudest on tegu koljuluude nihkega. Kahjuks ei taha seda „näha“ silmaarstid ja teised tavaarstid. Kuid on olemas arste, kes 3-4 seansiga ravivad kõõrdsilmsuse välja. Aga on ka selliseid arste, kes opereerivad sama asja raviks patsienti 6-7 korda…
7. Liikumise puudus. Väheliikuv eluviis viib lümfi seiskumiseni, organismi reostumiseni. See omakorda viib rivist välja organid.
8. Bioenergeetika. Meie ajastuks on teaduslikult tõestatud, et bioväljad eksisteerivad. Varem nimetati seda kaetamiseks, kuid nüüd energeetiliseks rikkeks või tormiks. Oluline ei ole see, kuidas seda nimetada, vaid see, et inimese bioväli reaalselt eksisteeribki.
9. Ökoloogia. See on tõsine probleem. Teil tuleb õppida end kaitsma: tuleb regulaarselt läbi viia „suurpuhastusi“. Meie ümber on palju sellist, millest tuleb ka lihtsalt hoiduda. Näiteks ei tasuks pesta nõusid „Fairyga“, mis eemaldub nõudelt alles 35. – nda loputamise järgselt. Järelikult lahustab „Fairy“ teie sisikonda nagu ka muu keemia. Kui te arvate, et joogivett, mis on kloreeritud, tuleks keeta ja muuta ta ohutumaks, siis te eksite. Keetmine kloori ei eemalda, vaid muudab ta veel kahjulikumaks. Palju ohtlikumaks! Kui inimene joob seda kloori, siis ta mürgitab oma organismi. See ei ole enam lihtsalt vesi, vaid ökoloogiliselt väga halb vesi. Tänapäeval vett veel osoneeritakse. See on veel 10x ohtlikum, kui kloreerimine…
10. Medikamendid. ÜRO andmetel üle 70 % diagnoosidest pannakse valesti. USA-s iga 4. Haiglavoodi on hõivatud haige poolt, kes on haige tänu „ravimisele“. Parim näide: kui Iisraelis arstid streikisid 10 päeva, siis kogu maa suremus langes. Ja see ei ole mitte ainulaadne juhtum!!! Krooniliselt haigete inimeste ravimeid ei saa täitsa ära jätta, kuid annuseid vähendada saab.
11. Kahjulikud harjumused. Need ei ole mitte ainult suitsetamine, alkoholism, narkootikumid, vaid ka näiteks kõhuli magamine. Kõhuli magada on surmavalt kahjulik! 40 % inimestest sureb une pealt. Ka külili ei ole soovitav magada. Tavaliselt on padi kõrgem ja kael nurga all. Kõhuli magades on pea 40° nurga all kuklasse + veel keeratud 90° külje peale. Seega häirub täielikult pea verevarustus. Kui inimene on noor ja terve, siis annab keda unepealt märku, et hingamiskeskus kipub blokeeruma, ja ta muudab asendit. Kui aga vanem inimene magab nii ja veel unerohu all sügavalt, või joobnud, siis ta lihtsalt surebki une pealt vaikselt ära. Millegipärast on levinud arvamus, et surra une pealt on tore… Aga oleks võinud ju veel rahus edasi elada!
Magama peab selili. Sellepärast on sellel kehaosal isegi selline nimi: SPI NA. (Tõlk. Tegu on venekeelse sõnaga – SELG. Kui tõlkida see eesti keelde, siis kõlaks MAGA PEAL!!! Miks ei ole meil sellist nimetust? Miks meil on SELG?) Isegi nimi ütleb, milleks see kehaosa meile määratud on. Tervelt 1/3 elust me peame veetma magades ja selleks on meile ette nähtud kindel asend – selili. Jaapanlased magavad ainult selili ja kukla all on neil peidus rullike. Mingeid patju neil ei ole. Keskmine eluiga on seal maal 90 aastat. See on maa, mis elas üle tuumasõja ja selle tagajärjed. See on maa, kus praegu puudub rohelus. See on maa, kus tehakse pea 24 tundi tööd ööpäevas. Maa, kus pole üldse ruumi. 80 miljonit inimest elavad maaalal, mis on võrdne Donetski oblastiga. Ukraina on hiigelsuur ja seal on vaid 50 miljonit inimest. Kümneid kordi suuremal maaalal, kui Jappan. Nemad seal kitsikuses elavad 90-aastaseks, aga meie siin vaid 50-60… neil on seal isegi AIDS’i juhtumid vaid üksikud. Ukrainas aga oli juba 2003. aastal 1,5 miljonit AIDS’i haiget. Kui räägitakse, et juuksuris, maniküüris või habemeajamisega võib saada AIDS’i, siis need on vaid üksikud juhtumid. Kust siis ikkagi tekkis 1,5 miljonit AIDS’i haiget??
12. Aeg. Vananeme – kaotame vett ja energiat.
Tervise taastamise käik
Kas on võimalik ja kuidas tänapäeva tingimustes säilitada oma organismi, optimeerida tema elutegevuse tingimused? Loomulikult on võimalik, kuid selleks on vajalikud mitte ühekordsed meetmed, vaid tuleb kasutusele võtta süsteemne organismi kaitse rasketes sotsiaal-ökoloogilistes tingimustes. See kaitse peab sisaldama endas terve kompleksi ettevõtmisi, mis on suunatud patoloogiliste lülide likvideerimisele. Kõige olulisem aga on võtta vastutus enda tervise eest eranditult enda kanda. Loota võite vaid Loodusele ja inimmõistusele, mida aga tuleb arendada.
Inimese makroorganism koosneb 12 organite süsteemist ja tervis sõltub nende koostööst, rütmilisest ja rangelt individuaalsest tööst. Iga inimene – see on avatud ökobioloogiline süsteem, mis kulgeb katkematus eneseharimise ja iseregulatsiooni režiimis. Temas leidub kõik, mis on olemas igaühes vastavalt ülemaailmsele harmoonia seadusele. Ning see on vajalik kindlasuunaliseks ja ökonoomseks tööks.
Side 12 organsüsteemi vahel on lihtne:
• Bioenergeetika
• Psühholoogiline rehabilitatsioon
• Optimaalne söömine
• Vee omandamise programm
• Parasiidivastane programm
• Süsteemne puhastumine
• Fermendid ja bakterid
• Rakuline toitumine
• Liikumine
• Keeldumine medikamentidest
• Halbadest harjumustest loobumine
• Ökoloogiline kaitse
Kui te hakkate oma süsteemi kasutama „ükshaaval“ järgemööda, siis te kaotate vaid aega, sest kõiki süsteeme tuleb reguleerida kompleksselt…
Esimene tervise aste – see on psühholoogiline treening. Ehk siis närvisüsteemi treening, autotreening. Siia kuulub kõik, mis puudutab tervise kohta käivat infot – tuleb teha seda või teist, mis on kehale kasulik. See on just see, milleta me ei nihku paigast. See on esimene aste ja temast lihtsalt „üle astuda“ ei ole võimalik. Näiteks inimesel jäi süda haigeks ja ta läheb ekstrasensi juurde või hakkab jooksma. Ta teeb õigesti, et hakkab end liigutama. Kui aga tegeleda jooksuga enne, kui on tegemata teatud toimingud, on mõttetu… Ta ei saavuta midagi oma tervise juures, kui ta hakkab jooksma infarktieelses seisundis või sama mõttetu on ringi joosta kõhuga, mis on täis solkmeid. Kaugele ei jookse… Enda eest juba ammugi ei jookse kuhugi. Seepärast on vaja esmalt tegeleda psühholoogiaga, saada infot, andmeid, teadmisi, et aru saada kuhu me jookseme ja miks üldse jookseme?.. Energeetiline voog on ka vajalik. Sõnad, mõtted, teod ei ole neutraalsed. Kõik mõjutab meid. Oluline on teie „Ma tahan!“, siis hakkab asi üldse tööle. Vajalikud on ka usk Loodusesse ja inimestesse.
Teine aste, millest ei saa ka kuidagi üle astuda, on söök. Kui me ei õpi õigesti toituma, siis meid õpetatakse „hästi“ ravima, kusjuures õpetatakse päris karmilt. Näiteks võtame kroonilise haige, kellel