Saksa juutide probleemi globaliseerimine 1930. aastatel oli tähtis, kuid piiratud ulatusega saavutus. Hitler nägi asja nii, et juudid jäävad Saksamaale. Juutidest saab Saksamaal lahti vaid siis, kui juudid likvideeritakse kogu planeedilt, aga seda mõtet polnud veel võimalik täpsemal moel sõnadesse valada. Hilisemad kogemused näitasid, et juutide tapmiseks tuleb nad esmalt Saksamaalt välja toimetada. Kui mõnisada erandit välja arvata, ei mõrvanud sakslased Saksa juute nende ühise sõjaeelse kodumaa pinnal. Sakslased, kes tungisid Saksamaalt naaberriikidesse ja okupeerisid need, puutusid juutidega kokku paikades, kust poliitiline võim oli kõrvaldatud ning juutidel puudus kaitse. Neid inimesi kirjeldati sageli umbisikuliselt, nagu propaganda ette nägi. Juudid, kes olid elanud väljaspool Saksamaad, moodustasid holokaustiohvrite valdava enamiku. Rassismi globaliseerimine osutus kombinatsioonis maailmasõjaga vägagi edukaks.
Hitleri viimane uuendus oli sõja mõiste ümberdefineerimine. Erinevalt Balkani maade liidritest ulatas tema arusaam militarismist konventsionaalseteks sõdadeks valmistumisest kaugemale. Ta ei kavatsenud lihtsalt vallutada territooriume, mida võiks pidada etniliselt lähedasteks nagu Balkani mudelis, vaid hävitada terveid riike ja allutada terveid rasse. „Meie piir on veri,” kõlas SS-i loosung. 1938. aastal likvideeris Hitler sõjaministri ametikoha ja võttis relvajõudude juhtimise enda kätte. Himmler, Göring, Heydrich ja teised natside juhid kavandasid Ida-Euroopas hävitussõda, rahvaste näljutamist ja koloniseerimist.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.