Восьма звичка. Від ефективності до величі. Стівен Р. Кові. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Стівен Р. Кові
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Зарубежная образовательная литература
Год издания: 2004
isbn: 978-617-12-3282-2, 978-617-12-3283-9, 978-617-12-2563-3, 978-0-7432-8793-7
Скачать книгу
суті, існує одна проста, всеосяжна причина того, чому так багато людей не отримують задоволення від своєї роботи і чому більшість організацій неспроможні задіяти чималі таланти, винахідливість і творчий потенціал своїх співробітників і стати по-справжньому видатними, довговічними організаціями. Вона витікає з незавершеної парадигми нас самих – нашого фундаментального переконання про природу людини.

      Незаперечна істина в тому, що люди – не бездушне знаряддя праці, яке потрібно спонукати і контролювати; люди чотиривимірні і складаються з тіла, розуму, серця і душі.

      Рис. 2.2

      Рис. 2.3

      Якщо проаналізувати всі (західні і східні) філософські й релігійні вчення, що збереглися наразі від початків писемної історії, ви виявите скрізь ті самі чотири виміри: фізичний/економічний, розумовий, соціальний/емоційний і духовний. Часто їх називають різними словами, але вони показують ті самі чотири універсальні виміри життя. Вони також показують чотири основні потреби і мотиви всіх людей, про які йшлося в короткометражному фільмі з першого розділу: жити (виживання), кохати (стосунки), вчитися (зростання і розвиток) і залишити після себе спадок (сенс життя і внесок у світ).

      Люди мають вибір

      Отже, який зв’язок між парадигмою контролю «предмета» (нецілісної людини), яка домінує в сучасному робочому середовищі, і нездатністю менеджерів і організацій надихати своїх працівників на добровільне виявлення своїх талантів і бажання зробити внесок у спільну справу? Відповідь проста. Люди роблять вибір. Свідомо чи підсвідомо, вони вирішують, наскільки віддаватися роботі, залежно від того, як до них ставляться, і залежно від їхнього хисту до використання всіх чотирьох складників своєї природи. Цей вибір може бути різним – від протесту або звільнення з місця роботи до творчого запалу.

      Тепер замисліться на мить, який із шести варіантів, зазначених на рис. 2.4, – протест або звільнення, зловтішний послух, добровільне підпорядкування, дружня співпраця, щира прихильність чи творчий запал – ви оберете для кожного з п’яти наведених сценаріїв.

      Перший сценарій: до вас ставляться несправедливо. У вашій організації чимало інтриг; у ній панує кумівство; система оплати праці не здається вам чесною і адекватною; ваша власна зарплатня не цілком відповідає вашому внеску в загальну справу. Яким буде ваш вибір?

      Другий сценарій: вам платять достатньо, але ставляться до вас недоброзичливо. Вас не поважають; ставлення до вас непослідовне, упереджене, примхливе, можливо, найчастіше продиктоване настроєм вашого боса. Яким буде ваш вибір?

      Рис. 2.4

      Третій сценарій: вам платять справедливо і ставляться до вас добре, проте ваша думка нікого не цікавить. Іншими словами, цінують ваше тіло і серце, але не розум. Яким буде ваш вибір?

      Четвертий сценарій: тепер припустімо, що вам справедливо