Ліки від кохання та інші оповіді психотерапевта. Ірвін Ялом. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Ірвін Ялом
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Зарубежная образовательная литература
Год издания: 2012
isbn: 978-617-12-3044-6, 978-617-12-3045-3, 978-617-12-2270-0, 978-0-465-0420-7
Скачать книгу
Насправді вони мали лише суто професійні стосунки, які ніколи не виходили за межі схеми «пацієнт – лікар». Вони спілкувалися лише раз на тиждень рівно п’ятдесят хвилин – не більше, не менше.

      Але того вечора, з причин, які Тельма не може зрозуміти навіть зараз, вона і Метью вислизнули з тенет щоденної реальності. Ніхто не слідкував за часом, вони мовчки домовилися вдавати, ніби не було нічого незвичайного в тому, щоб поговорити, випити разом кави та пообідати. Їй здалося нормальним поправити зім’ятий комірець на його сорочці, зняти порошинку з його піджака, взяти його за руку, коли вони повільно йшли до Ноб-хілла[3]. Метью здалося природним описати його нове помешкання в Гайті[4], Тельмі – сказати, що вона аж вмирає, так хоче його побачити. Вони сміялися, коли Тельма сказала, що її чоловік десь поза містом: Гаррі, член Консультативної ради бойскаутів Америки, розповідав про функції організації по всій Америці раз на тиждень. Метью був вражений, що нічого не змінилося, не було потреби пояснювати йому щось – врешті, він знав про неї все.

      – Я не пам’ятаю, – вела далі Тельма, – багато чого про решту вечора, про ті речі, які трапилися з нами далі, про те, хто до кого торкнувся першим, хто з нас вирішив лягти в ліжко. Ми нічого не вирішували, все сталося саме собою, якось спонтанно і невимушено. Найбільше я пам’ятаю, як лежала в обіймах Метью, і це було найкращою миттю в моєму житті.

      – Скажіть, що відбувалося далі.

      – Наступні двадцять сім днів – з 19 червня по 16 липня – були просто чарівними. Ми розмовляли по телефону кілька разів на день і бачилися чотирнадцять разів. Я плавала, літала на планері, танцювала.

      Тельма майже співала, коли про це розповідала. Вона хитала головою в такт мелодії, яку чула вісім років тому. Вона опустила повіки. Такою поведінкою вона випробовувала моє терпіння, адже я не люблю почуватися невидимим.

      – Це була вершина мого життя. Я ніколи до того і ніколи після того не була такою щасливою. Що б не трапилося зі мною в подальшому, жодна подія не змогла б зруйнувати те, що він мені тоді дав.

      – А що трапилося після того?

      – Останній раз, коли я його бачила, – о пів на першу 16 липня. Два дні я не могла йому додзвонитися, тому й припхалася до нього в клініку без попередження. Він їв сандвіч, і у нього було ще майже двадцять хвилин до заняття в групі. Я запитала, чому він не відповідає на мої дзвінки, а він так просто сказав: «Це неправильно, і ми обоє це знаємо».

      Вона зробила паузу і розридалася.

      Вчасно він зрозумів, що це неправильно, подумав я.

      – Можете продовжувати?

      – Я запитала його: «А якщо уявити, що зателефоную тобі наступного року чи через років п’ять? Ти зустрівся б зі мною? Ми могли б прогулятися по Золотій Брамі[5]? Чи ти дозволив би обійняти тебе?» Метью не відповів на мої запитання, а взяв мене за руку, всадовив собі на коліна і міцно обіймав кілька хвилин.

      Я телефонувала йому багато разів після того, залишала повідомлення на автовідповідачі.


<p>3</p>

Аристократичний район Сан-Франциско. (Прим. перекл.)

<p>4</p>

Район Сан-Франциско. (Прим. перекл.)

<p>5</p>

Підвісний міст через протоку Золота Брама в Сан-Франциско. (Прим. перекл.)