„Täiuslik,” kirjeldas James teda lõuna ajal ühele kolleegile. „Ja ka üsna särtsakas.”
Kui Sonia järgmisel nädalal teisele koosolekule tuli, pani James ette minna töölõunale. Lõuna viis omakorda väikese napsini veinibaaris ja juba nädala pärast olid nad „koos”, nagu James selle kohta ütles. Sonia hõljus justkui pilvedes ja tal ei olnud mingit tahtmist tagasi maa peale tulla. Lisaks sellele, et James oli üsna nägus, täitis ta Sonia elus ka mitmesuguseid tühimikke. James pärines suurest, kohutavalt inglaslikust, üdini traditsioonilisest perekonnast, mille juured olid ühes Londoni lähedases krahvkonnas. Sonia elus oli selline kindel aluspõhi puudunud ja perekondlik lähedus pakkus turvalisust. Kaks olulist suhet tema kahekümnendates eluaastates olid lõppenud Sonia jaoks hukatuslikult. Üks suhe oli muusikuga, teine itaallasest fotograafiga. Kumbki neist ei olnud talle truu ja Jamesi puhul võlus just tema usaldusväärsus, tema erakooli taust.
„Ta on sinust nii palju vanem!” protesteerisid Sonia sõbrad.
„Miks see nii oluline on?” küsis Sonia omakorda.
Arvatavasti just vanusevahe andis Jamesile võimaluse pillavalt ekstraroosi, ta saatis tosin tosinat, ning Sonia väike Streathami korter oli lilledest üle ujutatud. Soniat ei olnud kunagi niimoodi hellitatud ja ta ei olnud kunagi nii õnnelik olnud kui oma sünnipäeval, mil ta leidis šampanjaklaasi põhjast kahekaraadilise teemantiga sõrmuse. „Jah!” oli ainus võimalik vastus.
Olgugi et Sonial ei olnud vähimatki kavatsust loobuda tööst, mida ta nautis, pakkus James talle pikaajalist kindlustunnet ning tema tõi omalt poolt kaasavaraks potentsiaali sünnitada lapsi ja leplikkuse ämma suhtes, kelle arvates ei olnud mitte ükski naine tema pojale küllalt hea.
Kitsukeses Granada hotellitoas lamades mõtles Sonia nende hunnitutele valgetele pulmadele, mis tal ikka veel nii selgelt silme ees olid; pulmavideo oli lastud teha professionaalil ja ta vaatas seda ikka aeg-ajalt uuesti. Pulmad toimusid kaks aastat pärast nende esimest kohtumist ja peeti Gloucestershire’i külas Jamesi lapsepõlvekodu lähistel. Üksluine Lõuna-Londoni piirkond, kus Sonia oli üles kasvanud, ei suutnuks pakkuda nende pulmadeks piisavalt maalilist tausta. Kirikusse kogunenud rahva seas valitses üsna ilmne tasakaalustamatus (pruudi pool oli esindatud märgatavalt hõredamalt kui peigmehe pool, mis lausa pakatas nõbude järglastest, suurest hulgast väikestest lastest ja Jamesi vanemate sõpradest), kuid Sonia tajus tegelikult ainult ema puudumist. Ta teadis, et isa tundis seda samuti. Peale selle oli kõik täiuslik. Freesiatest vanikud kaunistasid kirikupinkide otsi ja levitasid oma lõhna ning kõik ahmisid õhku, kui Sonia oma isa käevangus läbi valgetest roosidest kaare kirikusse sisenes. Tüllist pulmakleidis, mis täitis peaaegu terve vahekäigu, hõljus ta mööda vaipa oma peigmehe poole. Hõberaamides fotod kodus meenutasid talle, et lilledega kroonitult, päike moodustamas tema ümber kiirtepärja, oli ta sellel päeval paistnud lausa läbikumav, ebamaine.
Pärast pulmapidu (neljakäiguline õhtusöök kolmesajale inimesele roosa-valgetriibulises peotelgis) sõitsid James ja Sonia Bentleyga Clivedeni lossi ning juba kell üksteist järgmisel hommikul olid nad teel Mauritiusele. See oli täiuslik algus.
Soniale meeldis, et teda hellitati, tema eest hoolitseti. Ta nautis seda, kuidas James talle uksi avas, kuidas saabus Roomast ärireisilt koju siidvoodriga karpi pakitud satiinist aluspesuga, ja Pariisist parfüümidega, mis olid pakitud üksteise sees asuvatesse karpidesse justkui matrjoškad, ning lennujaamast ostetud Chaneli ja Hermèsi rätikutega, mis ei olnud päris Sonia stiil. Harjumuse Soniale riideid valida ja otsustada tema lõhnaõlide üle oli James üle võtnud oma isalt. Jamesi vanemad Richard ja Diana olid olnud koos peaaegu viiskümmend aastat ning ta oli ilmselt järeldanud, et kahtlemata naistele see taktika meeldib.
Neil mõlemal oli karjäär, mis neid paelus. Sonia oli liikunud edasi ühte uude, väiksemasse firmasse, mis tegeles Citys asuvate finantsasutuste asemel hoopis tööstusettevõtete suhtekorraldusega. Ta tundis, et tema eraelus on juba piisavalt pankureid ja juriste. Ta ei pannud pahaks, et James ei vaevunud oma töötamisharjumusi muutma. Igal ajal, nii päeval kui öösel võis tema ellu sekkuda telefonihelin ja tal tuli tegeleda Londoni, Tokio ja New Yorgi vahelise konverentsikõnega. See oli pankuri palgaga kaasas käiv isiklik hind. Sonia mõistis täiesti ja ei teinud sellest numbrit, et James pidi mõned korrad nädalas koos klientidega õhtust sööma. Neil õhtutel, mil mees kodus oli, ei jätkunud tal energiat suurt milleski muuks, kui Investorite Kroonika hoolikaks läbivaatamiseks ja tühja pilguga teleka vahtimiseks. Ainsad erandid olid juhuslikud kinoskäigud ja üsna regulaarsed pidulikud õhtusöögid, millel nad koos käisid ja mida nad ka ise korraldasid.
Pealtnäha tundus kõik olevat roosiline. Neil oli kõik olemas: head töökohad, maja Wandsworthis, mille väärtus pidevalt suurenes ja kus oli piisavalt ruumi pere loomiseks. Nad näisid olevat kindel paar, justnagu ka nende kodu ja see tänav, kus nad elasid. Järgmine endastmõistetav samm nende elus oleks olnud lapsevanemateks saamine, ent Jamesi pahameeleks hoidis miski Soniat tagasi. Ta oli hakanud leidma ettekäändeid, nii endale kui Jamesile, ja enamasti teatas ta, et praegu ei ole õige aeg karjääris pausi teha. Sonia tunnistas siiski endale, et tegelik põhjus ei olnud lihtne.
Sonia ei osanud täpselt öelda, millal talle hakkas tunduma, et joomisest on saamas probleem. Arvatavasti ei olnudki täpset hetke, kindlat klaasitäit veini, konkreetset baari või õhtut, mil James oli koju tulnud ja Soniale tundus, et mees on liiga palju võtnud. Võib-olla oli äratundmishetk mõnel ärilõunal või isegi pidulikul õhtusöögil, võimalik, et selsamal, mille nad olid korraldanud eelmisel nädalal, kui suur mahagonist söögilaud oli kaetud nende parima portselani ja kristalliga, mille nad olid viis aastat tagasi oma täiuslikeks muinasjutupulmadeks kingiks saanud.
Ta kujutles oma külalisi nende kahvatusinist tooni võõrastetoas seismas ja kitsastest pokaalidest šampanjat rüüpamas ning edendamas vestlust, mis järgis etteaimatavat mustrit. Kõik mehed kandsid ülikondi, ent naistel oli samuti oma range riietumisstiil: lendlevad seelikud, peenikesedtel aegadel nimetati tvinsetiks. Teemantripatsiga kaelakee oli samuti kohustuslik element nagu ka peenikesed kõlisevad käevõrud. See oli nende põlvkonna smart casual riietumisstiil: naiselik, kergelt flirtiv, kuid kindlasti mitte provokatiivselt väljakutsuv.
Sonia meenutas, et vestlus oli järginud tavapärast mustrit: vahetati infot selle kohta, millal lapsed lasteaeda kirja panna, räägiti kinnisvarahindade järsust langusest, uue gurmeerestorani avamisest Commoni linnaosas, anti põgus ülevaade lähedalasuval tänaval toimunud hirmsast vägivallajuhtumist ja seejärel rääkisid mehed edasi internetis ringlevaid tahumatuid nalju, püüdes niimoodi õhkkonda rõõmsamaks muuta. Sonia mäletas, et ta tahtnuks peaaegu karjuda keskklassi täpselt etteaimatava vestluse ja nende inimeste peale, kellega tal ei ole midagi ühist.
Tol õhtul, nagu tavaliselt, oli Jamesil suur tahtmine uhkustada oma tohutu vanade punaveinide kollektsiooniga, ning mehed, kes olid väsinud pärast pikka töönädalat, kallasid rõõmuga mõned pudelid 1978. aasta burgundia veini kõrist alla, kuigi juba pooleteise klaasi järel hakkasid nende abikaasad meestele hukkamõistvaid pilke saatma, mõistes nüüd, et nende kohus on tagasiteel autot juhtida.
Keskööl toodi välja sigarid.
„Võtke aga,” meelitas James, lastes ringi käia karbil ehtsatel havanna sigaritel, „need on kindlapeale rullitud mõne neitsi reite vahel!”
Olgugi et nad oli seda ütlust juba tuhandeid kordi kuulnud, naersid kõik mehed laginal.
Konservatiivsete neljakümnekuueaastaste pankurite jaoks nagu James oli too õhtu täiuslik: turvaline, sünnis ja täpselt selline, nagu tema vanematele oleks meeldinud. Õigupoolest see ei erinenudki nendest pidulikest õhtusöökidest, mida härra ja proua Cameron seenior olid korraldanud. James oli rääkinud