Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас. (Тричі.)
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, зглянься і зціли немочі наші, імені Твого ради.
Господи, помилуй. (Тричі.)
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Отче наш, що єси на небесах! Нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.
Бо Твоє є Царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Господи, поглянь оком милостивим на мене убогого, бо життя моє добігає кінця, а від діл моїх немає мені спасіння. Тому молю Тебе, Господи, поглянь оком милостивим на мене убогого і спаси мене.
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові.
Життя моє закінчується, і страшний Твій престіл готується, життя моє проходить, суд на мене чекає, лякаючи мене вогненною мукою і полум’ям невгасимим. Сліз джерело подай мені і погаси його силу, бо Ти спасіння для всіх людей.
Нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Ти, що ради нас народився від Діви і розп’яття перетерпів, благий, подолавши смертю смерть, і воскресіння показав як Бог; не зневаж тих, кого створив рукою Твоєю, яви чоловіколюбство Твоє, Милостивий, прийми молитви Богородиці, що Тебе породила, Яка благає за нас, і спаси, Спасе наш, людей, що згрішили.
Господи, помилуй (30 разів).
І відпуст:
Господи Ісусе Христе, Сину Божий, молитвами пречистої Своєї Матері, преподобних і богоносних отців наших і всіх святих, помилуй і спаси нас, бо Ти Милосердний і Чоловіколюбець.
Існує давній переказ, що у VIII сторіччі сама Пресвята Діва заповідала кожен день читати 150 разів цю молитву до Неї:
Богородице Діво, радуйся, Благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти в жонах, і благословен плід утроби Твоєї, бо Ти породила Спаса душ наших.
Потім християни забули цей звичай. Святий Серафим Саровський намагався відродити його і радив по можливості читати пісню до Богородиці 150 разів. Святий священомученик єпископ Серафим Звездинський щоденно читав Богородичне правило за своїм особливим порядком, який дійшов до нас завдяки старцю схиархімандриту Захарії (Мінаєву).
Богородичне правило розбите на десятки – «сходи». Кожна «сходина» – роздум про певну подію у житті Пресвятої Діви і молитва, за змістом близька до цієї події.
Перед