Куди та як правильно писати скаргу, заяву, претензію, клопотання, щоб відстояти свої права. В. В. Гайворонська. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: В. В. Гайворонська
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Юриспруденция, право
Год издания: 2014
isbn: 978-966-14-7247-0, 9789661472463
Скачать книгу
у гл. 1 розділу ІІІ ЦПК України.

      У разі недотримання позивачем обов’язкових реквізитів заяви, недодання її копії та копій документів, несплати судового збору суд ухвалою залишає її без руху та надає строк для усунення недоліків. У разі неусунення недоліків позовну заяву суд визнає неподаною та повертає її позивачеві, що, однак, не позбавляє його права подати її повторно, звісно, після усунення встановлених судом перешкод і недоліків.

      Після відкриття провадження у справі суд надсилає особам, які беруть участь у справі, копії ухвали про відкриття провадження у справі. Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі відповідачеві надсилають копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів, а третій особі – копію позовної заяви.

      До початку судового розгляду по суті нерідко проводять так зване попереднє засідання суду. Таке засідання проводять з метою з’ясування можливості мирного врегулювання спору, а також забезпечення правильного та швидкого вирішення справи. Його проводить суддя за участю сторін та інших залучених осіб. Зазначимо, що попереднє судове засідання не є обов’язковим, а питання про необхідність його проведення вирішує суддя під час відкриття провадження у справі.

      За заявою однієї або обох сторін про неможливість явки до суду проведення попереднього судового засідання може бути відкладено, якщо причини неявки буде визнано судом поважними.

      Відкладання попереднього засідання допускають один раз. Неявка на попереднє засідання належно повідомлених третіх осіб не перешкоджає його проведенню. Разом із тим, у разі неявки у попереднє судове засідання сторони без поважних причин або неповідомлення нею причин неявки з’ясування обставин у справі будуть проводити на підставі доказів, які було подано до або під час попереднього судового засідання. Прийняття інших доказів у подальшому залежить від поважності причин, через які вони були подані несвоєчасно.

      Декілька слів щодо доказування у цивільному процесі. Так, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Сторони зобов’язані подати свої докази суду до або під час попереднього судового засідання у справі, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводять, – до початку розгляду справи по суті. Докази, подані з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, не приймають, якщо сторона не доведе, що докази подано несвоєчасно з поважних причин.

      Сторони до або під час попереднього судового засідання у справі, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводять – до початку розгляду справи по суті зобов’язані повідомити суд про всі відомі їм рішення судів, що стосуються предмета спору, а також про всі відомі їм незавершені судові провадження, що стосуються предмета спору.

      Особи, які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів, мають право заявити клопотання про забезпечення цих доказів. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їхнім місцезнаходженням. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів. На жаль, віднедавна забезпечення доказів