– Так.
– Тоді це все… Щоб все було добре, поки я не повернусь.
Жінка розвернулась і пошкандибала до виходу з пансіонату.
– «Щоб все було добре, поки я не повернусь», – перекривляючи стару, випалила Анна. Потім виставила в бік старенької два середні пальці й додала: – Гірше вже нікуди!
– Ти щось сказала чи мені почулось? – раптом, уже біля самих дверей, розвернулась Ярина.
– Ні… е-е… нічого… – розгубилась Анна. – До побачення, кажу.
– Ага, – буркнула стара і вийшла.
Рівно о 17:19 на одну з платформ залізничного вокзалу з електрички вийшов Бенедикт. З неба падав літній дощ, і люди чимшвидше бігли в підземний перехід. Бенедикта це вразило; вразив натовп самотніх людей, які для чогось приїхали в це місто. У кожного з них своя мета. За хвилину вони всі розійдуться хто куди, навіть не здогадуючись, що саме з них розпочалось нове Бенедиктове життя.
В ритмі зі мною пульсує,
Раптом гальмує і хвилює тим.
Інколи місто за мною сумує,
Спокій дарує, бо тут є мій дім.
Я тобі даю,
даю надію
і знову дію.[2]
Саме ці слова звучали в Бенедиктових навушниках під час знайомства з новим містом. Він вмикав цю пісню знову і знову, бо вважав, що вона дуже добре відображає його внутрішній стан.
Вона звучала в його навушниках, коли він покидав залізничний вокзал; коли питав у незнайомки, як пройти до зупинки маршруток; коли ховався від дощу під дахом одного з кіосків; коли він вперше дивився на ці вулиці; коли вперше оцінював архітектуру будинків; коли вперше дихав повітрям цього великого міста; коли вперше гуляв бідними вулицями району, де розташований пансіонат, у якому він житиме; коли вперше до всього звикав.
Відтепер вона завжди йому асоціюватиметься з першими годинами нового життя.
Коли Бенедикт стояв перед приміщенням пансіонату, надворі вже вечоріло. Коли він побачив той район, одразу зрозумів, що тут живуть нещасні люди. Вулиці були засмічені; подекуди бродили бездомні пси (чи люди); стіни будинків були розмальовані вуличними хуліганами… та й самі хулігани групувались на лавочках біля під’їздів, тримаючи в руках по банці пива.
Бенедикт тримав у руках карту з завчасно розмальованим у ній маршрутом і дивився на будинок.
– Ну от і все, – мовив він сам до себе. – Це мій дім на майбутні півроку.
Заховавши карту в рюкзак, він піднявся по бетонних сходах до дерев’яних дверей. Видихнув і постукав.
Анна сиділа у своєму кріслі на рецепції, тримала якусь двотижневу газету і відчайдушно пробувала розгадати у ній кросворд. Дівчині не надто добре це виходило, бо зі ста слів, які вона повинна була вписати, вписано було лише одинадцять.
Раптом