Pavojinga aistra. Sandra Marton. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Sandra Marton
Издательство: Сваёню книгос
Серия: Jausmų egzotika
Жанр произведения: Зарубежные любовные романы
Год издания: 0
isbn: 978-609-406-305-3
Скачать книгу
balsas gergždė. Salimas pats nustebo uždavęs šį klausimą. Atsakymas nieko nekeičia, bet jam buvo baisiai smalsu. Žinojo, kad ji ugninga ir tikrai ilgai neištvers be vyro.

      – Nepatikrinau, – nedrąsiai šyptelėjo Tagertas. – Regis, viršininkas ne juokais ja susidomėjęs.

      Šeichui lyg kūju kas trenkė į paširdžius.

      – Ką turite galvoje?

      Seklys gūžtelėjo pečiais:

      – Vakarais vis užsuka pas ją. Paėmė drauge į konferenciją Balio saloje. Juodu bus ten savaitę, – Tagerto veidu vėl nuslydo šypsenėlė. – Jūsų šviesybe, juk žinote, kaip būna. Daili moteris, vyrų dėmesys…

      Taip, jis tikrai žinojo. Dabar jau neabejojo, kodėl ji įsidarbino San Fransisko banke.

      – Negalėčiau jo kaltinti, jei klaustumėte mano nuo…

      – Tagertai, moku jums ne už nuomonę.

      Seklys sunkiai nurijo seiles.

      – Žinoma, sere. Nenorėjau… – jis atsikrenkštė, pravalytų gerklę. – Tarp šių dokumentų rasite viską. Damos adresą, darbovietę, net viešbučio Balio saloje adresą, kur juodu su viršininku… kur vyksta konferencija.

      Salimas staigiai linktelėjo. Nevalia kaltinti pasiuntinio dėl atneštos žinios. Tagertas įžvelgė tiesą tuomet, kai jis pats buvo aklas. Salimas švelniai uždėjo ranką jam ant peties ir palydėjo iki lifto.

      – Jūs labai padėjote.

      – Šeiche Salimai, ar pranešti valdžiai?

      – Nuo šiol viskuo pasirūpinsiu pats.

      Tagertas linktelėjo.

      – Jei ketinate ten vykti, galiu pasidomėti, kokių yra susitarimų su Balio sala dėl nusikaltėlių perdavimo.

      Išties perspektyvus jaunuolis.

      – Tiesiog atsiųskite sąskaitą. Dar kartą dėkoju už viską, ką padarėte.

      Tagertas įžengė į liftą. Salimas luktelėjo, kol užsivėrė durys, tada iš lėto perėjo svetainę ir sustojo prie lango. Kam jam pačiam vaikytis Greisę? Kadangi turi ryšių Valstybės departamente, ją be vargo sugrąžintų, o tada jau jis imtųsi reikalo.

      Salimas pastebėjo judesį – vanagas skrodė dangų, ištiesęs nagus į pilką šešėlį ant šaligatvio. Auka suspurdėjo jam kylant aukštyn. Tuo metu, kai paukštis nusileido ant turėklų, grobis nebejudėjo. Vanagas apsidairė, tada ėmėsi sąžiningai pelnyto laimikio. Jis padarė tai, kam buvo gimęs. Salimui užgulė krūtinę. Jis pasielgs taip pat.

      Šeichas išsiėmė mobilųjį ir paspaudė greitojo rinkimo mygtuką. Pilotas atsiliepė po pirmo skambučio.

      – Sere?

      – Ar greitai galėtum parengti lėktuvą skristi į Balį?

      – Balį? – perklausė pilotas, lyg šeichas būtų kalbėjęs apie skrydį į Vermontą. – Žinoma, jūsų aukštybe. Tereikia patikrinti, kur galėsime pasipildyti kuro, ir sudaryti skrydžio planą.

      – Tada pradėk, – paliepė Salimas, užvertė telefoną ir, darsyk metęs žvilgsnį į vanagą, išskubėjo iš kambario.

      ANTRAS SKYRIUS

      Greisė Hadson didžiavosi savimi, kad yra tikra keliauninkė. Studijavo universitetuose, kurie siūlė mokymosi užsienyje programų, ir ji niekada neatsisakė dalyvauti. Žinoma, tik prašė stipendijos, nes dirbti tokiose vietelėse kaip Mėsainių rojus, kad sumokėtum už studijas, sudėtinga. Greisė buvo pažangi studentė – nereikia kuklintis. Teturėdama dvidešimt dvejus metus, ji buvo šešis mėnesius studijavusi Londone, dar šešis – Paryžiuje. Tada įsidarbino vienoje tarpininkų įmonėje Niujorke, padirbo kelerius metus, paskui perėjo į kitą. Abi siuntė ją į užsienio komandiruotes – Londoną, Paryžių, Briuselį, Dubliną, Maskvą. Jos tai negąsdino. Bet Balis yra kitame pasaulio pusrutulyje, ten nuostabūs paplūdimiai, žaižaruojanti jūra ir skaisti saulė. Pirmą kartą išgirdusi pasiūlymą keliauti į šią salą Greisė sutriko. Juk darbe ji naujokė. Nejau Džeimas Liptonas ketvirtasis (toks visas jos viršininko vardas) suteiks tokią galimybę? Greisė dar sykį pažvelgė į lankstinuką, kurį jis padėjo ant stalo. Septintoji kasmetė PIETRAM-PBA konferencija. Lankstinuke buvo renginio programa ir pranešėjų pavardės.

      – Neabejoju, kad žinote, kas yra PIETRAM-PBA, panele Hanter, – įprastu šaltu tonu pasakė Liptonas.

      Panelė Hanter – šis vardas ją vis dar stebino. Greisė pasirinko mamos mergautinę pavardę po… po Niujorko. Ji buvo labai panaši į tikrąją, tad nusprendė kurį laiką pasinaudoti. Ne dėl to, kad labai nerimavo, jog ją suras…

      – Panele Hanter, ar iššifruoti pavadinimą?

      Greisė papurtė galvą:

      – Ne, pone Liptonai. PIETRAM-PBA – tai Pietų Ramiojo vandenyno privačios bankininkystės asociacijos trumpinys.

      – Daug ko galėtumėte išmokti šioje konferencijoje, panele Hanter. Ar norėtumėte?

      – Taip, sere, norėčiau.

      Liptonas linktelėjo.

      – Turbūt svarstote, kodėl nusprendžiau siųsti jus?

      Ką galima atsakyti į tokį klausimą? Nieko. Tad Liptonas atsakė pats.

      – Esu patenkintas jūsų darbu, panele Hanter. Be to, manau, kad vyriausiasis finansininkas netrukus išeis iš darbo. Galėtumėte jį pakeisti. Konferencijoje daug ko išmoktumėte ir užmegztumėte ryšių.

      Neseniai ji neteko vyriausiosios finansininkės pareigų, nors niekada jų ir neturėjo. Tiesa, suprato tai per vėlai – Salimas elgėsi labai savanaudiškai, tenkino tik savo poreikius…

      – Panele Hanter?

      Greisė sumirksėjo.

      – Taip, pone Liptonai.

      – Paprašykite sekretorės pasirūpinti mūsų kelione.

      – Mūsų?

      – Žinoma, aš irgi vykstu. Ta konferencija labai svarbi.

      Greisės sekretorė ėmė tvarkyti kelionės reikalus, bet Liptonui niekaip neįtiko – kodėl parinko komercinį, o ne užsakomąjį skrydį? Viešbučio kambariai… Kodėl parinko paprastą kambarį, o ne patogius apartamentus, kur galėtų rengti privačius susitikimus ir verslo pietus. Greisė atsiprašė ir prižadėjo pasirūpinti, kad sekretorė atliktų reikiamus pakeitimus. Liptonas atsakė, kad paprašys savo padėjėjos viskuo pasirūpinti. Greisė suvokė, kad pralaimėjo, tad davė sau žodį atsigriebti konferencijoje – kruopščiai mokytis ir megzti ryšius. O Balis… seniai norėjo jį pamatyti. Tiesa, ne viena, o su artimu žmogumi. Su meilužiu. Su…

      Ji paliepė sau nebesigręžioti į praeitį ir džiaugtis suteikta galimybe. Vienintelis trūkumas tas, kad visą savaitę turės praleisti su Džeimsu Liptonu ketvirtuoju. Jis dažnai pasirodydavo esąs tikras stačiokas, bet Greisė susitvarkys.

      Džeimsas jai nepatiko – ne jo pasipūtėlio išraiška, ne požiūris į paaukštinimą, o kažkas tamsaus ir pikto. Visa tai kvailystė, juk Liptonas – tikra bendruomenės pažiba. Jo vardu pavadinta meno galerija ir stadionas. Jo žmona buvo tuzino labdaros organizacijų valdybos narė.

      Sekdamasi saugos diržą lėktuve, Greisė keikė save dėl kvailumo. Šis vyras jai neprivalo patikti, užtenka jį gerbti kaip darbdavį.

      Viskas sekėsi gerai, bent jau kol skrido lėktuvu. Galiausiai paaiškėjo, kad Džeimsas Liptonas ketvirtasis – jokia pažiba, veikiau padugnė. Pavadindamas jį ištvirkėliu būtum per daug mandagus. Praėjus dvidešimčiai minučių nuo pakilimo, pilotas pranešė, kad pasiektas kreiserinis