Ei, ma ei imesta selle üle. Pigem meenub aastakümnetetagune kontekst, mil saapapaari ostmiseks pidi mitu kuud maal talunikest vanemate põllul tööd tegema. Siin on nutividinate hindade ja teenistuse suhe praegu umbes sama. Moodne Tai.
Kohalikud on väga töökad. Tööpäevad algavad varahommikul, mil pole veel nii palav tööd teha, ning lõpevad hilisöösel vastu varahommikut. Seetõttu ei peaks imestama, et kõikvõimalikud kohad nagu näiteks massaažipaviljonide tühjad madratsid rannas, võrkkiiged söögikohtades on ka päeva ajal tukkuvaid kohalikke täis. Millalgi peab inimene ju magama. Kui meie jagame ööpäeva töiseks päevaks ja öiseks puhkuseks, siis minul tekkis küsimus, millal turismipiirkondades töötavad kohalikud puhkavad. Tundus, et nad töötavad peaaegu ööpäev läbi ja puhkavad tunnikese-paar siis, kui mahti on. Olgu siis keset päeva, kui turistid on rannas melanoome hankimas, või laisal pärastlõunal, kui päevamelu on läbi saamas ja õhtune pillerkaar pole veel alanud.
Meie laste lemmiksmuuti müüja alustab päeva varavalges puuviljapoes ja lõpetab päeva öö hakul turul smuutisid tehes. Nii seitse päeva nädalas. Üle 12tunniseid tööpäevi teevad ka puuviljamüüjad meie tänaval. Ja paljud veel… Eks mu enda puhul on muidugi ka probleemne – millal ma mõtlen töömõtteid ja millal on vaba aeg. Aga erinevalt tailastest pole ma selleks ajaks ühe koha külge aheldatud.
Meiega samas kortermajas elavad ka mõned hotelliteenindajad, aga valdavalt siiski need, kes tulnud Euroopa külma talve eest siia pakku.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.