Отруйні рослини інколи відзначені попереджувальними позначками, наприклад яскраво забарвленими ягодами або волохатими стеблами, що мають неапетитний вигляд. Однак це не завжди так, тому будьте обережними, вибираючи їжу для виживання.
Пасльон
Зігаденус
Болиголов
Сумах
Їстівні гриби
Споживати гриби слід з великою обережністю. Деякі види смертельно отруйні. Наступні гриби можна сміливо їсти: головач (порхавка) гігантський, шампіньйон луговий, шампіньйон польовий, ріг достатку (кратерелус вирвоподібний). (Увага: не споживайте жодних грибів, що ростуть в землі, якщо на зрізі вони жовкнуть. Пожовтіння – ознака отруйності.)
Деревні гриби: печіночниця, трутовик сірчано-жовтий, трутовик лускуватий, опеньок справжній, підвишень.
Гриби слід упізнавати в кожному разі окремо, оскільки загальних правил тут немає. На ілюстрації вказані порівняно поширені їстівні гриби.
Печіночниця
Tremella mesenterica
Головач (порхавка) гігантський
Вибирати гриби для споживання слід украй обережно. При збиранні грибів користуйтесь порадами співробітників SAS.
· Уникайте будь-яких грибів з білими пластинками на нижньому боці шляпки, з піхвою в основі ніжки та з кільцями (манжетками) на ніжці.
· Уникайте будь-яких трухлявих та червивих грибів.
· Уникайте будь-яких невідомих вам грибів.
Отруйні гриби
Наступні гриби отруйні, і їх НЕ МОЖНА вживати в їжу: шампіньйон рудий, поганка бліда; мухомор смердючий; мухомор червоний; мухомор пантерний; ентолома отруйна.
Ні в якому разі не збирайте гриби, показані на ілюстрації, а після контактування з ними ретельно помийте руки й шкіру.
Мухомор смердючий
Бліда поганка
Мухомор пантерний
Водорості
Їстівні водорості можуть рости на камінні на мілководді або вільно плавати у відкритому морі. Ульва (латук) світло-зеленого кольору, ламінарія звичайна буро-зеленого кольору, у ламінарії цукристої довге пласке листя жовтувато-бурого кольору, у ірландського моху колір листя від багряного до сіро-зеленого, а про колір червоних водоростей каже їхня назва.
Тваринна їжа
При полюванні на тварин пам’ятайте наступне: не витрачайте на здобування тваринної їжі більше енергії, ніж отримаєте, коли приготуєте та з’їсте свою здобич. З’ясуйте, які види тварин живуть там, де ви перебуваєте, які вони залишають сліди, які в них звички та де вони сплять. Якщо у вас немає рушниці, більшість дичини ви будете ловити сильцями та пастками, а в такий спосіб можна упіймати лише дрібних тварин і